Тестова версія iOS 13 може видалити всі ваші дані з iCloud

Бета-версія операційної системи працює досить стабільно, але після її установки ви можете втратити всі дані, залиті в хмару

Ще кілька років тому Apple відкрила свою програму попереднього тестування. Тепер будь-який користувач може встановити собі бета-версію операційної системи, перевіривши її на наявність критичних помилок і вразливостей.

За весь цей час компанія запустила десятки тестових версій, більшість з яких хоч і не були такими ж стабільними як офіційні оновлення, але і не відрізнялися серйозними помилками. Особливо користувачі відзначили 12-ту версію операційної системи, яка ще в тестових версіях показувала високу продуктивність і енергоефективність. З iOS 13 все по-іншому.

Хоч компанія і протестувала вже три бета-версії iOS 13, найголовнішу проблему усунути так і не вдалося. Йдеться про помилку синхронізації, через яку користувачі можуть втратити всі свої дані, які знаходяться в пам’яті самих пристроїв і хмарному сховищі iCloud Drive. Ця вразливість спостерігається у всіх збірках версії.

Що цікаво, в Apple існування проблеми не приховують, і навіть повідомляють про неї прямо на офіційному сайті:

«За певних умов всі дані з вашого сховища iCloud Drive можуть бути видалені після установки бета-версії iOS 13».

У багатьох з нас в iCloud зберігаються тисячі фото, потрібні файли та важливі дані, тому перед установкою бета-версії варто кілька разів подумати — чи вартує вона того, щоб втратити все, що зберігається у вас в хмарі.

Звичайно, Apple дозволяє відновити всі видалені дані iCloud. Для цього потрібно відкрити сайт сервісу, перейти в розділ з недавно віддаленими файлами, і відновити все необхідне.

Однак з огляду на загальну нестабільність iOS 13, ми рекомендуємо поки почекати з її установкою, адже ніхто не дає гарантій, що такого не станеться знову, і що не з’являться нові баги. Що робити в цьому випадку, Apple вже не уточнює.

Звичайно, у всьому є свої плюси, і iOS 13 – не виняток. Наприклад, нова версія операційної системи коригує ваш погляд під час відеодзвінків по FaceTime.

Велика частина користувачів під час відеодзвінка дивиться не в камеру, а на екран, і нова функція автоматично виправляє напрямок вашого погляду. Таким чином, співрозмовник бачитиме вас так, як ніби ви дивитеся йому в очі.

Це буде реалізовано за допомогою інструментів доповненої реальності і створення тривимірної проекції особи. Звичайно, при бажанні цю функцію можна буде відключити в налаштуваннях, а на даний момент вона вже працює на останніх iPhone серії X.


Не пропустіть