Термін самоізоляції при COVID-19 офіційно зменшено

У Міністерстві охорони здоров’я прийняли рішення про внесення змін до наказу під номером 722, що регламентує надання надання медичної допомоги пацієнтам, що хворіють коронавірусом COVID-19. Зміни скорочують термін лікування COVID-19 (мова йде як про амбулаторно-поліклінічне, так і про стаціонарне лікування).

До цього пацієнту слід було проходити лікування 10 днів від моменту появи симптомів чи взяття матеріалу для тесту, а проходити тест повторно дозволяли не раніше, ніж, знову ж таки, від появи симптомів чи отримання першого позитивного результату тестування на COVID-19. Зараз проходити тест повторно дозволили після 5 днів з моменту, коли з’являються симптоми чи позитивний ПЛР-тест (важливо, мова йде саме про ПЛР-тест – при отриманні негативного результату самоізоляція може бути завершена).

Слід також зазначити, що відтепер змінено методи відстеження контактних випадків COVID-19 у “червоних” зонах епідеміологічної небезпеки. Вважатиметься, що високоризикові контакти – це контакти з членами сім’ї інфікованого COVID-19, вразливими контактними особами за станом здоров’я та особами, які працюють у високоризикових приміщеннях (лікарнях та установах довготривалого догляду). Повністю вакциновані контакти не вважатимуться контактами високого ризику.

Нагадаємо, що зараз на території спостерігають четверту хвилю епідемії COVID-19. Буквально за перший тиждень лютого зафіксували майже чверть мільйона нових випадків, а 3 лютого був досягнутий рекордний показник – 43778 випадків захворювань за одну добу. Очікується, що протягом кількох найближчих тижнів ми можемо побачити показник до 60000 захворювань, а згодом рівень захворюваності піде на спад.


Не пропустіть