Світові виробники техніки виводять виробництво з Китаю

Дивно, але її приклад можуть наслідувати HP, Dell, Google, Microsoft, Sony, Lenovo, Acer, Amazon, Asus і Nintendo

Виявилося, що Apple – не єдиний технологічний гігант, який планує вивести частина виробництва з Китаю. HP, Dell, Google, Microsoft, Sony, Lenovo, Acer, Amazon, Asus і Nintendo входять в число компаній, які планують зробити те ж саме.

Світове лідерство Китаю по виробництву високотехнологічних пристроїв тепер під великим питанням. Чим зумовлене таке різке рішення? Як це вплине на поставку техніки в країни Європи і Америки? Численні джерела Nikkei Asian Review повідомляють, що Microsoft, Google, Amazon, Nintendo і Sony готові частково перенести виробництво деяких своїх ігрових приставок і розумних колонок з Китаю.

Більш того, є інформація, що HP і Dell планують зробити це ж з 30% своїх ноутбуків. Швидше за все, на цей крок виробників підштовхнула ймовірність торгової війни між Китаєм і Штатами. Якщо брати до уваги песимістичний варіант розвитку подій, США можуть ввести 25% -податок на імпорт гаджетів з Піднебесної, і збирати їх в цій країні для американського ринку буде безглуздо. Трохи раніше в цьому році Foxconn підтвердила свої роздуми про початок масового виробництва iPhone в Індії.

Швидше за все, незабаром всі смартфони Apple для американського ринку будуть вироблятися за межами Китаю. Мета Apple – вивести з Китаю виробництво 30% пристроїв в найближчі три роки. Економісти ставлять під сумнів виконання настільки грандіозного плану в такий короткий термін. Але це принесе багато користі для компанії, тому ймовірність успіху безумовно є.

Apple всерйоз націлена на збільшення кількості ланцюжків постачальників, і цього незабаром можна буде добитися, вирішивши деякі організаційні та логістичні питання. Надмірна залежність від Китаю є ризиком, і Apple це усвідомлює. Але навіть якщо США і Китай прийдуть до мирного вирішення всіх своїх суперечок, гаджети все одно почнуть виробляти і за межами Піднебесної. Дану ситуацію прокоментували в TIER: «Незабаром країни Південно-Східної Азії і Індія стануть величезними конкурентоспроможними центрами для виробництва електроніки».


Не пропустіть