Суперечка щодо зниження мобільних тарифів: lifecell вибухнув звинуваченнями

У суперечку на стільниковому ринку виявилися втягнутими Американська торгова палата і Мін'юст

Американська торгова палата (АСС) звернулася до Міністерства юстиції з проханням відкласти реєстрацію рішення про зниження ставок інтерконекту.

Нагадаємо, Національна комісія регулювання зв’язку та інформатизації (НКРЗІ) зменшила ставку міжоператорських взаєморозрахунків на мобільному ринку з 12 коп./хв. до 8 коп./хв. Це рішення відомство прийняло 19 травня, а вступити в силу воно має з 1 січня 2021 року.

НКРЗІ пояснила свій крок наміром зробити так, щоб у майбутньому абоненти стільникового зв’язку не переймалися тим, на який номер вони дзвонять. Адже зараз левова частка голосового мобільного трафіку “замикається” всередині однієї мережі.

Проти нововведення виступили “Київстар” і Vodafone, тоді як lifecell підтримав рішення телеком-регулятора.

Президент Американської торговельної палати Андрій Гундер 28 травня 2020 направив листа міністру юстиції Денису Малюську. Він попросив відкласти державну реєстрацію рішення НКРЗІ – саме після цієї процедури воно набирає законної сили.

Деякі експерти компаній – членів палати зазначають, що в процесі підготовки проект рішення (НКРЗІ, про зниження ставки інтерконекту, – ред.) не був опублікований регулятором у будь-якому офіційному джерелі отримання інформації про роботу НКРЗІ“, – сказано в зверненні до Мін’юсту.

На думку Андрія Гундера, імплементація такого рішення матиме істотний вплив на телеком-ринок. Тому нововведення потребує “обговорення широким колом експертів“.

lifecell, що теж є членом Американської торгової палати, розкритикував згаданий лист. “Цей документ не відображає загальної позиції інших членів АСС і суперечить ринковим принципам. Більш того, такий підхід ACC виглядає як сприяння інтересам одного з найбільших операторів, який намагається стримувати розвиток конкурентного ринку в Україні“, – підкреслили в компанії.

При цьому оператор №3 зазначив, що зниження ставки інтерконекту забезпечить конкурентне середовище на ринку. lifecell послався на рекомендацію Європейської комісії “Про регуляторний режим ставок з’єднань на мережах фіксованого і мобільного зв’язку” від 7 травня 2009 року. “Закликаючи відстрочити зниження ставки взаємодії між операторами, ACC фактично намагається стримати розвиток ринку телекомунікацій, що повністю суперечить заявленим цілям палати і інтересам суспільства“, – підкреслили в компанії.

В Американській торговельній палаті у відповідь на заяву lifecell відзначили: “Ми послідовно комунікуємо, що створення прозорих, передбачуваних і рівних умов для ведення бізнесу – це пріоритет №1 для всіх компаній-членів палати, зокрема, в сфері телекомунікацій. Саме тому Американська торгова палата в Україні закликає відповідальні органи державної влади будь-які норми і рішення, які мають істотний вплив на телеком-індустрію України, обговорювати із залученням всіх учасників ринку“, – підкреслили в АСС”.

Нагадаємо, що голова НКРЗІ Олександр Животовський на засіданні 19 травня 2020 року зазначив, що рішення обговорювалося ще з кінця минулого року. І про нього знали всі оператори, підкреслив він.

Джерело UBR
Не пропустіть