Створений робот, що може пересуватись по воді

Вага робота - всього 160 г

Створений робот, що може пересуватися по воді як летюча риба. Про це повідомили в американському журналі Science Robotics, посилаючись на інженерів з імперського коледжу Лондону.

Вага робота всього 160 г, проте за допомогою невеликого насоса, який закачує воду в камеру, де відбувається хімічна реакція з карбідом кальцію, він утворює газовий струмінь. Саме вона допомагає йому пролітати за раз до 26 м, піднімати об’єкти, що в 25 разів перевершують його власну вагу, а також відриватися від поверхні води і перелітати через високі хвилі.

Імовірно, робота можна використовувати для збору зразків води, щоб визначити ступінь забруднення, наприклад, під час аварій, коли умови загрожують життю і здоров’ю людини. Один з творців пристрою – інженер Мірко Ковач – заявив, що найбільш складним завданням було змусити маленького робота відірватися від поверхні води, пише видання The Independent.

Поки пристрій було випробувано тільки в озері, але вчені вже планують протестувати робота в океані в районі морських нафтових платформ і коралових рифів.


Не пропустіть