Створена камера, яка здатна робити трильйон кадрів в секунду

Вона також вміє знімати прозорі предмети.

Дослідники Каліфорнійського технологічного інституту винайшли камеру, яка здатна знімати зі швидкістю 1 трильйон кадрів в секунду. Цифра приголомшує, але це не головна особливість новинки: вона може захоплювати прозорі об’єкти та інші явища, невидимі неозброєним оком, такі як ударні хвилі.

Камера, створена під керівництвом професора Ліхона Вана з Каліфорнійського технологічного інституту, називається pCUP (phase-sensitive compressed ultrafast photography). Вона працює так швидко, що дозволяє фіксувати світло в уповільненому русі. Повідомляється, що камера здатна зняти навіть такі об’єкти, як ударні хвилі і сигнали, що проходять через нейрони.

Датчик pCUP був розроблений на основі попередника — камери LLE-CUP. Замість того, щоб робити багато знімків з високою частотою, вона знімає всього один кадр, а її матриця записує будь-які зміни картинки в період поки він триває. Це дозволяє прискорити зйомку в кілька разів.

Ще однією особливістю є використання фазово-контрастної зйомки, завдяки чому ми бачимо прозорі і безбарвні предмети.

Технологія поки не готова до масового використання. Однак вчені вважають, що її можна застосовувати у багатьох галузях науки, таких як фізика, біологія і хімія. Технологія може дозволити вченим побачити зв’язок нейронів в режимі реального часу, наприклад.

Джерело slashgear
Не пропустіть