Стало відомо, як працюватиме система “держави в смартфоні”

Проект "Дія" дозволить отримувати документи від державних органів онлайн

Сьогодні, 27 вересня, в Запоріжжі проходить Міжнародний IT Forum 2019. На ньому віце-прем’єр-міністр України Михайло Федоров розповів, як працюватиме бренд “Дія”, тобто “держава і я”. Під цим лейблом працюватиме система «держава в смартфоні». Тобто отримання того чи іншого документа від держави, реєстраційні та подібні послуги можна буде отримати онлайн.

І зробити це можна буде за допомогою мобільного додатка або через ПК.

«Ми хочемо всі послуги перевести в онлайн за п’ять років. Якщо послуги не буде онлайн, значить її не буде взагалі », – сказав на форумі чиновник.

І хоча в планах уряду завершити роботу за п’ять років, деякі нововведення нас чекають вже найближчим часом.

«За кілька місяців потрібно запустити єдиний портал. У ньому будуть зібрані всі послуги держави», – сказав Михайло Федоров.

Передбачається, що отримувати їх можна буде не за допомогою цифрового підпису, як деякі послуги зараз. Для цього впровадять смарт-ID. Тобто ідентифікацію за допомогою смартфона.

«Що дико дратує в державі, так це цифровий підпис. Який потрібно носити на флешці. Наприклад, у мене в комп’ютері цю флешку просто нікуди вставити», – поділився віце-прем’єр.

За його словами, «перший смарт-ID презентують в кінці року». А першою послугою, яку можна буде отримати в смартфоні, буде видача електронного посвідчення водія. Замість нинішнього пластикового.

Один з розробників бренду, глава креативного агентства FEDORIV Андрій Федоров (мабуть, родич віце-прем’єра) так висловився про проект: – Потрібно перетворити державу в в сервіс. Ми не створюємо бренд для хіпстера. Ми створюємо бренд для всіх українців. Він буде жити перш за все в смартфоні. В одному місці людина зможе вирішити всі свої проблеми (пов’язані з держпослугами – ред.). Щоб вивільнити мільйони і мільярди хвилин, які люди зараз спалюють ні на що», – сказав Андрій Федоров.

Цей же проект сьогодні, 27 вересня, презентують і президенту України Володимиру Зеленському. Там будуть нові подробиці.

Джерело iz.com.ua

Не пропустіть