Стало відомо, скільки українців можуть користуватись інтернетом при відключеннях світла

Доступ до інтернету під час знеструмлень є проблемою для українців, відколи росіяни почали бити по енергетиці. Однак, як повідомляє директор директорату розвитку інфраструктури широкосмугового доступу до інтернету Мінцифри Юрій Мацик, ситуація в Україні покращилась. У своєму інтерв’ю виданню DOU він розповів про технологію xPON, яка допомагає зберегти доступ до інтернету навіть під час відключення електроенергії.

xPON вважається найкращою технологією для забезпечення інтернету під час знеструмлень. На сьогодні 41% українських користувачів користуються саме нею. Під час масштабних знеструмлень у Харківській області в березні 2024 року чотири провайдери, які використовують xPON, надали дані про стан своїх мереж та активність споживачів. Виявилося, що в перші години 99% їхніх абонентів мали доступ до інтернету, а мережі продовжували працювати понад три доби без електрики.

Однак більшість людей не були готовими та не використовували цю можливість. Юрій Мацик наголошує на важливості налагодження стабільного фіксованого інтернету, оскільки під час відключень світла споживачі, які не під’єднали енергоощадні технології, перемикаються на мобільний інтернет. Це призводить до надмірного навантаження на базові станції мобільних операторів, що спричиняє перебої в їх роботі. Тому технологія xPON є вкрай важливою для забезпечення безперервного доступу до інтернету в умовах знеструмлень.


Не пропустіть