Spotify переглядає умови виплат роялті: що це означає для музикантів та слухачів

Сервіс стрімінгу музики Spotify оголосив про внесення змін у свою політику виплат роялті з 2024 року. За новими правилами, виплати будуть здійснюватися лише за ті пісні, які отримали понад 1000 прослуховувань.

Зазначено, що це рішення дозволить привернути ще 1 млрд доларів для підтримки як початківців, так і вже визнаних виконавців протягом наступних 5 років.

Артисти отримуватимуть виплати лише за треки, які отримали понад 1000 прослуховувань протягом 12 місяців, що, за словами Spotify, охоплює 99,5% всіх потоків.

“Ця політика спростить взаємодію з системою та допоможе уникнути непорозумінь, пов’язаних зі спробами штучного надування потоків”, — пояснюють представники компанії.

Крім того, Spotify вирішив стягувати плату з лейблів і дистриб’юторів за трек, якщо в їхньому вмісті виявиться штучна трансляція.

Ще однією зміною є збільшення мінімальної довжини запису функціонального шуму до двох хвилин. Це дозволить отримувати гонорари за записи, такі як білий шум, звуки природи та інші, які часто використовуються для фонового прослуховування.

Spotify також планує співпрацювати з ліцензіарами для оцінки шумових потоків та боротьби з недобросовісними артистами, які намагаються збільшити потоки штучним шляхом.

Ці зміни призначені полегшити взаємодію з музикантами, покращити чесність розподілу роялті та забезпечити більшу прозорість у сфері стрімінгового музичного контенту.

Джерело Spotify for Artists

Не пропустіть