SpaceX відправила у космос чотирьох туристів

SpaceX запустила в космос чотирьох космічних туристів – це перша для компанії місія з виключно цивільними особами на борту, серед них немає жодного справжнього космонавта. Вона отримала назву Inspiration4.

Запуск ракети Falcon 9 відбувся вчора зі стартового майданчика 39A Космічного центру Кеннеді (Флорида) о 20:02 за місцевим часом. Приблизно через дев’ять хвилин після старту перша ступінь відокремилася і повернулася на баржу в Атлантичному океані.

Кілька хвилин по тому від Crew Dragon відокремилася і друга ступінь. Наступні півтори години капсула поступово піднімалася на задану орбіту за рахунок періодичних включень двигуна.

Цікаво, що цей Crew Dragon використовується повторно: близько року тому він доставив чотирьох астронавтів на МКС. Але місія Inspiration4 не має на увазі стикування з МКС – космічні туристи проведуть три дні на орбіті Землі на висоті близько 580 км.

Усередині космічного корабля знаходиться підприємець-мільярдер Джаред Айзекмана (Jared Isaacman), засновник компанії з обробки платежів Shift4 Payments, Хейлі Арсено (Hayley Arceneaux), 29-річна дівчина, яка працює помічником лікаря, Крістофер Семброскі (Christopher Sembroski), інженер з обробки даних в Lockheed Martin, і Сіан Проктор (Sian Proctor), геолог і колишній кандидат в астронавти NASA.

Мета місії на Землі зовсім не розважальна: в її рамках здійснюється збір коштів для лікарні Святого Іуди, некомерційного дослідного центру, який надає безкоштовну допомогу дітям, хворим на рак.

Айзекман пожертвував лікарні 100 мільйонів доларів, і планує зібрати ще приблизно стільки ж. Айзекман також заплатив за місця інших членів екіпажу. Скільки це коштувало йому, не повідомляється, але зазвичай за одне місце просять близько 55 мільйонів доларів.

Екіпажу доведеться самостійно розважати себе під час триденного перебування на орбіті. Як повідомляється, Семброскі буде грати на гавайській гітарі, а Проктор привіз з собою власні вірші. При цьому вся команда бере участь в дослідженні впливу мікрогравітації на людське тіло: у екіпажу взяли біологічні зразки перед місією, а також будуть збирати біомедичні дані під час перебування в космосі. Ці дані напевно потім знадобляться під час відправки людей на Місяць і на Марс.

Джерело Тheverge
Не пропустіть