Соціальні мережі здатні знижувати інтелект людини

Число користувачів соціальних мереж не перестає зменшуватися. Якщо в попередні роки їх активно використовувала виключно молодь, зараз сторінки з’являються у дітей і літніх людей. Але незалежно від віку соцмережі можуть серйозно зашкодити нашому здоров’ю. Чим небезпечні соціальні мережі?

Залежність

Користувачі Інтернету часто відчувають залежність від соціальних мереж. Це може відбуватися з кількох причин. По-перше, подібне проведення часу провокує стимуляцію центру задоволення, що знаходиться в головному мозку. Тому кожен раз, коли ми з’являємося на своїй сторінці і бачимо нові публікації, повідомлення або лайки, ми отримуємо задоволення, яке хочеться відчувати знову і знову. По-друге, Інтернет дозволяє нам за рекордно короткий проміжок часу отримати необхідну інформацію та виконувати безліч різноманітних дій, що не може не привертати наш мозок, робота якого значно полегшується. Людина стає залежною від нової інформації, від бажання ділиться нею і отримувати схвалення у формі коментарів і лайків інших користувачів.

Стрес

Постійна зміна тем, картинок і емоцій може стати причиною втоми на психоемоційному рівні. У підсумку, людина виявиться в стані стресу.

Зниження інтелекту

Коли людина без певної мети проводить багато часу в Інтернеті, і, в соціальних мережах, це негативно позначається на його інтелекті. Наш мозок за короткий відрізок часу отримує занадто великий обсяг різноманітної інформації, не обробляючи її. Щоб не допустити зниження інтелекту, необхідно навчитися правильно фільтрувати її. Наприклад, залишайтеся підписаним тільки на ті спільноти, тематика яких вам дійсно цікава. Це допоможе мозку зберігати концентрацію і обробляти нові дані.

Джерело medicinform.net

Не пропустіть