Смартфони для водолазів: iPhone 11 і 11 Pro здивували в тесті на вологозахист

Як думаєте, що трапиться з новими iPhone на глибині 12 метрів?

За словами Apple, нові iPhone 11 можуть провести півгодини у воді на глибині до двох метрів і вижити. Pro-модель витримає той же час, але на глибині вже 4 метри. CNET вирішили не вірити виробникові на слово і влаштували жорстоку перевірку на захист від вологи.

Для цього смартфони прикріпили до підводного дрону, заглибили на 4 метри і залишили на 30 хвилин. Неясно було, як на це відреагує iPhone 11: врешті-решт, це вдвічі глибше заявленого. Після занурення екрани і сенсор смартфонів працювали, камери знімали без помутнінь, кнопки натискались нормально. Єдиний недолік – невелике спотворення звуку в обох моделях, а iPhone 11 став трохи тихішим.

Потім автори відео вирішили вийти за всі допустимі рамки і відправили обидві новинки Apple на глибину 8 метрів. Результат аналогічний: все працює, але у звичайного iPhone 11 звук на пару децибел тихіше, ніж у такого ж смартфона, який не піддавали водним тортурам.

Нарешті, третє занурення було на глибину вже 12 метрів. Це в 6 разів більше, ніж передбачено виробником для iPhone 11, і втричі глибше, ніж заявлено у iPhone 11 Pro. Але в черговий раз обидва смартфона були в порядку – за винятком все тих же невеликих проблем з динаміком. Через три дні, коли пристрої повністю висохли, цей дефект практично повністю зник.

Тест показує, що у вас досить високі шанси не витрачати десятки тисяч на новий смартфон, якщо ви випадково упустите iPhone 11 в воду – навіть на велику глибину. Але навмисно повторювати подібні тести не варто. Крім того, врахуйте, що експеримент проводили в прісній воді – в солоній результат міг би бути куди гіршими.


Не пропустіть