Смартфони Apple не здивують функціями штучного інтелекту: експерт вказав на просту причину

Мінґ-Чі Куо, аналітик TF International Securities, висловив стурбованість щодо можливих обмежень майбутніх функцій штучного інтелекту (ШІ) на смартфонах iPhone через їхній невеликий обсяг оперативної пам’яті (ОЗУ). Традиційно Apple пропонувала менше ОЗУ у своїх пристроях, ніж флагманські та навіть багато середньобюджетних смартфонів на Android. Однак ця особливість, яка раніше не була проблемою завдяки оптимізації програмного забезпечення під конкретне апаратне забезпечення, може стати перешкодою для ефективної роботи локальних нейромереж штучного інтелекту.

Куо вважає, що обмеження в 8 ГБ ОЗП, присутнє в iPhone, може завадити Apple використовувати потужні функції ШІ, які б значно перевершили очікування ринку. Компанія активно розвиває програмне забезпечення на кшталт великих мовних моделей на базі хмарних технологій та пристроїв, проте для локальних нейромереж, що працюватимуть безпосередньо на смартфоні без звернення до хмарних серверів, 8 ГБ ОЗП може виявитися недостатнім.

Раніше вже лунали заяви, що для ефективної роботи локальних ШІ-систем бажано мати щонайменше 16 ГБ оперативної пам’яті. Незрозуміло, чи готова Apple збільшити обсяг ОЗУ в своїх смартфонах до такого рівня, адже досі оптимізація iOS дозволяла ефективно працювати з меншими обсягами пам’яті. Однак у випадку з локальними нейромережами штучного інтелекту навіть оптимізоване програмне забезпечення може не впоратися з обмеженнями апаратного забезпечення.

Джерело Wccftech.com

Не пропустіть