Штучний інтелект розв’язав рівняння Шредінгера

Вчені з Берліна представили модель AI, яка може вирішити рівняння Шредінгера. Це дозволяє обчислити хімічні та фізичні властивості молекул без проведення реальних експериментів.

Дослідники з Вільного університету Берліна розробила алгоритм штучного інтелекту (АІ) для розрахунку основного стану рівняння Шредінгера у квантової хімії. Це допоможе передбачити хімічні та фізичні властивості молекул, які ґрунтуються виключно на розташуванні їх атомів в просторі, уникаючи необхідності проведення трудомістких лабораторних експериментів.

Команда розробила метод глибокого навчання, який може досягти безпрецедентного поєднання точності та обчислювальної ефективності. ІІ перетворив багато технологічних і наукові області, від комп’ютерного зору до матеріалознавства. «Ми вважаємо, що наш підхід може істотно вплинути на майбутнє квантової хімії», – зазначив професор Френк Ное, який очолював команду. Результати опубліковані в журналі Nature Chemistry.

Фізик-теоретик Ерівн Шредінгер застосував до поняття хвиль ймовірності класичне диференціальне рівняння хвильової функції. Ця математична формула може описувати поширення хвилі ймовірності знаходження частинки в заданій точці простору.

Саме це рівняння дозволяє просто обчислювати положення електронів і елементарних частинок. З плином часу пік хвилі зміщується в просторі відповідно за рівнянням Шредінгера.


Не пропустіть