Samsung вже знає, чим здивувати в 2020 році

За даними журналіста Евана Бласса, в 2020 або 2021 році компанія Samsung випустить смартфон, оснащений графеновим акумулятором. Він зможе заряджатися з 0 до 100% всього за тридцять хвилин.

Всі існуючі смартфони заряджаються набагато повільніше — навіть півторагодинний показник вважається дуже хорошим. Представлений нещодавно Galaxy Note 10+ підтримує 45-ватну зарядку, яка забезпечує повний заряд акумулятора ємністю 4300 мАг приблизно за годину. Цей мережевий адаптер потрібно буде купувати окремо, а в комплектацію включений набагато менш потужний – 25-ватний.

Оскільки Galaxy Note 10 і Note 10+ ще не надійшли в продаж, ще невідомо, наскільки швидко вони заряджаються в реальному житті. У 2016 році саме проблеми з перегрівом акумулятора змусили Samsung вилучити з продажу Galaxy Note 7. Ця модель так і не була виправлена і не продавалася, але на її основі був розроблений смартфон з урізаними характеристиками – Galaxy Note Fan Edition.

Як стверджує Еван Бласс, в Samsung незадоволені літій-іонними акумуляторами, які широко використовуються в різній електроніці, в тому числі в смартфонах. Вони недостатньо надійні, відносно довго заряджаються і швидко розряджаються, не витримують низьких і високих температур, а з плином часу і в процесі експлуатації поступово втрачають частину своєї номінальної ємності.

Про початок розробки графенових акумуляторів компанія Samsung оголосила в 2017 році. Тоді інженери компанії говорили, що в теорії смартфони з такими акумуляторами можуть заряджатися за 12 хвилин.

У графенових акумуляторах використовується шар атомів карбону з графіту. Цей матеріал володіє дуже низьким опором і хорошими акумуляторними властивостями, завдяки чому проводить струм в 140 разів швидше і накопичує в 100 разів більше енергії, ніж мідь. Компанія заявляла, що графен ідеальний для використання в акумуляторах з надшвидкою зарядкою. Крім того, в таких акумуляторах при пошкодженні цілісності оболонки не виникає хімічних реакцій, які приводили б до виділення великої кількості тепла і займання.

Час автономної роботи при використанні в смартфонах графенових акумуляторів навряд чи збільшиться. Як і раніше можна буде розраховувати лише на день-два (максимум три дні) роботи без підзарядки. Головні переваги цієї технології полягають лише в швидкості зарядки і безпеці.


Не пропустіть