Samsung представила процесор Exynos 990 для Galaxy S11

Компанія показала новий флагманський 7-нанометровий чіп і модем з підтримкою 5G.

Процесор Exynos 990 базується на 7-нанометровому техпроцесу. ЦПУ поділили на три кластери – два потужних ядра Cortex A76, два середніх ядра і чотири енергоефективних ядра Cortex A55 для базових завдань.

Смартфон постійно адаптується і намагається передбачити поведінку користувача, щоб підібрати ядра під його завдання і не витрачати енергію даремно. Samsung обіцяє загальне зростання продуктивності на 20% в порівнянні з попереднім Exynos 9820.

Для графіки встановили вибрали прискорювач Mali-G77, який теж виріс в продуктивності і енергоефективності на 20%. Окремо для роботи машинного навчання і штучного інтелекту в чіп встановили двоядерний процесор NPU. Наприклад, частина команд для голосового асистента може обробляти цей чіп, щоб не відправляти всю інформацію на сервер. Все залежить від розробників софту.

Exynos 990 підтримує дисплеї з частотою оновлення до 120 Гц. Це говорить про те, що в новому флагмані Galaxy S11 може з’явитися така «фішка». Зараз в більшості смартфонів частота оновлення знаходиться на рівні 60 Гц, а підвищення в два рази дозволити домогтися максимально плавного і чутливого зображення.

ISP-процесор, який відповідає за обробку зображення, отримав підтримку камер з роздільною здатністю до 108 Мп. У компанії Samsung уже є подібний сенсор ISOCELL Bright HMX, який з’явився в концептуальному смартфоні Xiaomi Mi MIX Alpha.

Разом з мобільним процесором Samsung показала новий 5G-модем Exynos 5123, який теж побудований на 7-нанометровому техпроцесу. Він підтримує всі стандарти мобільного мережі п’ятого покоління – від низькочастотного діапазону sub-6 ГГц до високочастотного mmWave. Обіцяють максимальну швидкість 7,35 Гб/с.

Exynos 990 – це топовий мобільний процесор. У наступному році ми його побачимо в лінійці Galaxy S11 і інших флагманів.


Не пропустіть