Розумна техніка може зливати дані користувачів, – дослідження

Завдяки пристроям, що підключені до інтернету, життя стає трошки простішим, та в цьому є і мінуси. Масштабне дослідження в галузі інтернету речей показало, що побутова техніка часто ділиться інформацією про своїх користувачів зі сторонніми людьми чи компаніями.

Зокрема, спеціалісти з Великобританії вивчили більше восьми десятків видів техніки, такої як телевізори, системи розумного дому, дверні дзвінки і так далі. Це техніка, що випущена відомими компаніями – Google, Apple, LG, Amazon і т.д.

Як стало відомо, більшість протестованих гаджетів передають інформацію про користувача стороннім компаніям. Виявилось, що майже всі телевізори розповідають Netflix про переваги глядача навіть без підключення до сервісу. Також гаджети передають IP-адресу, MAC-адресу, звички використання і дані про місцезнаходження пристрою.

«Широка різноманітність підключених до інтернету пристроїв в будинках людей потенційно може розкрити інформацію про споживачів третім особам. Наша стаття являє собою початок довгоочікуваного дослідження, яке дозволить споживачам краще зрозуміти і контролювати інформацію, що надається їх розумними пристроями», – заявив автор дослідження Девід Чоффнес.

У серії з 34 586 експериментів було встановлено, що 72 пристрої контактували з кимось, крім свого виробника. Деякі гаджети також зберігають і відправляють записи з камер і мікрофонів. Дослідження показало, що одна камера при передачі даних зв’язується з 52 унікальними IP-адресами по всьому світу, а один телевізор встановлює зв’язок з 30 різними IP-адресами. Кінцевими отримувачами даних є не тільки більшість провайдерів хмарних обчислень, таких як Akamai, Google або Amazon, але і самі різні маркетингові фірми. Дослідники також відзначили, що інтернет-канали пристроїв зазвичай закодовані і захищені від непередбачених витоків повного обсягу інформації. Однак за допомогою цих потоків треті особи можуть отримати деякі дані про алгоритми поведінки користувача в роботі з технікою. За словами Чоффнеса, людям варто по можливості вибирати моделі без підключення до інтернету або читати відгуки експертів з безпеки про майбутню покупку.

Джерело moniotrlab.ccis.neu.edu

Не пропустіть