Росія розмістила на Зміїному комплекси ППО “Панцир” і “Тор-М2”: їхні характеристики

Росіяни розмістили на острові Зміїному комплекси протиповітряної оборони “Тор-М2” і “Панцир”. Про це повідомив Вадим Скибіцький, представник головного управління розвідки Міноборони України.

“Військова розвідка має дані, що на Зміїному розміщені комплекси протиповітряної оборони “Панцир” і “Тор-М2″, а можливо, в майбутньому там навіть розмістять ракетні комплекси, які дозволять обстрілювати території нашої країни і не тільки нашої країни”, – каже Скибіцький. На його думку, саме тому орки намагаються укріпити оборону Зміїного з повітря.

Ми дізналися, чого особливого є в комплексів протиповітряної оборони окупантів, які вони встановили на Зміїному.

“Панцир”

“Панцир” – російський самохідний комплекс ППО, призначений для ближнього прикриття та захисту об’єкта від наземних і надводних загроз. Особливістю “Панциру” є те, що досяжність його складає 15 км по висоті, а по дальності – 20 км. Він може виявляти ціль і перехоплювати без залучення інших засобів.

Також відомо, що Панцир-С1 може працювати як бойова машина та одночасно як командний пункт. Вартість такого комплексу при експорті становить від 13 до 14,67 млн доларів США.

До слова, українці “затрофеїли” у росіян як мінімум три таких комплекси, що дасть можливість не лише використовувати “Панцир” проти ворога, але і вивчити його.

Зенітно-ракетний комплекс “Тор-М2”

 

ТОР – всепогодний ЗРК, який призначений для прикриття різних об’єктів від ударів ракет, ДПЛА, авіабомб, гвинтокрилів та літаків. За даними, розміщеними у відкритих джерелах, ці бойові машини випускаються на гусеничному та колісному шасі. ТОР може одночасно відслідкувати 48 повітряних цілей, і атакувати одночасно до чотирьох, випустивши до 8 ракет.

Технічні характеристики ЗРК “Тор”:

  1. зона ураження за дальністю до 16 км;
  2. за висотою – до 10 км;
  3. час реакції – 4,8 сек;
  4. максимальна швидкість польоту ракети – 1000 м/с;
  5. радіокомандна система наведення
  6. рік розробки – 2008;
  7. екіпаж – 3 ос;
  8. запас ходу – до 500 км.

Нагадуємо, що ЗСУ володіють британською мобільною системою ППО Stormer HVM, а також пересувним ракетним комплексом NASAMS, який може виявляти до 60 цілей одночасно та іншим високотехнологічним озброєнням.Не пропустіть