Realme 8 та Realme 8 Pro офіційно презентовано

Компанія Realme презентувала свої нові доступні смартфони Realme 8 та Realme 8 Pro, які мають досить багато спільного з попереднім поколінням, Realme 7, але при цьому пропонують і багато покращень. Realme 8 Pro буде доступним на європейському ринку вже наступного тижня, а вихід Realme 8 на ньому очікується пізніше.

Realme 8 Pro

Головним нововведенням став флагманський сенсор основної камери Samsung HM2 з розміром пікселя 0.7 мікрометра та підтримкою біннінгу 9-в-1. Це достатньо великий сенсор – його розмір складає 1/1.52”, апертура складає f/1.9, тому це хороший сенсор для зйомки при поганій освітленості. Крім цього, сенсор підтримує трикратний зум. Також у основну камеру входить ультраширокий сенсор 8 МП, монохромний сенсор 2 МП та макро 2 МП.

Що розчарувало у Realme 8 Pro – це апаратна платформа, оскільки смартфон отримав той самий чіпсет, що і два попередні покоління смартфона, Realme 6 Pro та Realme 7 Pro, – Qualcomm Snapdragon 720G. Не змінився і об’єм пам’яті – тут все ті ж варіанти 6/128 Гб та 8/128 ГБ, але об’єм внутрішньої пам’яті можна розширити за допомогою карти пам’яті формату microSD.

Модель оснащена Super AMOLED-дисплеєм з роздільною здатністю Full HD+ та піковою яскравістю 1000 ніт, діагональ складає 6.4 дюйма, а от частота оновлення залишилася на рівні 60 Гц. У верхній частині дисплея врізана фронтальна камера з роздільною здатністю 16 МП.

Об’єм акумулятора такий самий, як у Realme 7 Pro – він складає 4500 мАг, а от підтримка швидкої зарядки є лише потужністю 50W. У попередника, нагадаємо, вона складала 65W, що достатньо дивно. Тим не менше, це все ще дуже швидка зарядка – смартфон можна зарядити від нуля до 50 відсотків за 17 хвилин, повна зарядка займе 47 хвилин.

Realme 8

Камера у Realme 8 залишилася такою самою, як у Realme 7 – смартфон отримав основну камеру з головним сенсором 64 МП, ультрашироким 8 МП та двома додатковими сенсорами – макро 2 МП та монохромним 2 МП. Селфі-камера тут ідентична Realme 8 Pro.

Realme 8 також отримав Super AMOLED дисплей, причому рівно такий самий, як у Realme 8 Pro. Нагадаємо, що у його попередника, Realme 7, була IPS-панель з частотою оновлення 90 Гц, що було плюсом для одних користувачів та мінусом для інших.

За роботу смартфона відповідальний середньобюджетний чіпсет MediaTek Helio G95, який використовувався і в Realme 7. Цей чіпсет трохи слабший від Snapdragon 720G в плані процесорної частини та трохи кращий в плані графічного адаптера, але у новій моделі компанія застосувала нову систему охолодження, тому варто очікувати трохи кращої продуктивності. При цьому, що важливо, стартова версія поставляється зі 128 ГБ внутрішньої пам’яті, а об’єм оперативної складає 4 ГБ, 6 ГБ або 8 ГБ.

За автономність відповідальний акумулятор об’ємом 5000 мАг, щоправда, слід розуміти, що різниця в об’ємах акумуляторів між Realme 8 та Realme 8 Pro буде нівельована тим, що у молодшої моделі 12-нанометровий чіпсет, а у старшої – 8-нанометровий. Потужність швидкої зарядки Dart складає 30W, вона здатна зарядити смартфон на 50 відсотків за 26 хвилин та на 100 відсотків за 65 хвилин.

Ціни та висновки

Realme 8 коштуватиме від 200 доларів за базову версію з 4 ГБ оперативної пам’яті та 128 ГБ внутрішньої пам’яті. Мова йде про ціну для індійського ринку, але на міжнародному вони не особливо будуть відрізнятися, тому на них можна орієнтуватися. Європейська ціна Realme 8 Pro вже відома – 279 євро за базову версію з 8 ГБ оперативної та 128 ГБ внутрішньої пам’яті.

Загалом Realme 8 та 8 Pro не можна однозначно назвати вдалими моделями, адже вони не стали кращими на фоні попередників у цілому – одні аспекти стали кращими, а інші – гіршими. При виборі справді варто звернути увагу на попереднє покоління, Realme 7 та Realme 7 Pro, та оцінити, які аспекти важливіші для вас, зробивши на основі цього свій вибір на користь нового чи попереднього покоління.


Не пропустіть