Провайдери розповіли, що заважає розвитку інтернету в Україні

Більше двох років тому вступив в силу Закон  «Про доступ до об’єктів будівництва, транспорту, електроенергетики з метою розвитку телекомунікаційних мереж». Та його практично всі власники об’єктів інфраструктури  не виконують. Саме це істотно гальмує розвиток доступу до інтернету, вважають в Інтернет Асоціації України. Про це повідомили на конференції, зкликаної згідно з цього нагального питання. 

Як повідомляється, чиновники і комунальники, ОСББ, ігнорують норми Закону, тому скоро доступ до інтернету на території України може підвищитись у вартості. При цьому його якість впаде, а розвиток доступу інтернету у найвіддаленіших селах буде заморожено.

Нагадаємо, закон «Про доступ до об’єктів будівництва, транспорту, електроенергетики з метою розвитку телекомунікаційних мереж» був прийнятий в лютому, а набув чинності 4 червня 2017 року. Він визначає основи забезпечення доступу до інфраструктури для розміщення технічних засобів телекомунікацій. Документ, а також розроблені до нього правила надання доступу до об’єктів інфраструктури і методики визначення плати за такий доступ, встановлюють граничні тарифи на надання доступу, які можуть закріплювати власники інфраструктури, а також перелік робіт / послуг, за які може стягуватися плата з провайдера.

Одним з основних завдань було припинити безглузді побори «за все» від комунальників і розпорядників об’єктів інфраструктури, що допомогло б «розвантажити» телеком-бізнес від непотрібних виплат, а, отже, позитивно вплинути на вартість телеком-послуг для кінцевих абонентів.

Тим не менше, на сьогодні багато органів місцевого самоврядування досі не привели свої акти у відповідність із Законом та ігнорують цей процес. Також розпорядники та власники інфраструктури досить часто продовжують безглузді побори з операторів і провайдерів

Днями Інтернет Асоціація України повинна була проводити мітинг під стінами КМДА через невиконання Закону «Про доступ …» столичною владою, але мітинг вирішили відкласти на потім як «запасний бронепоїзд» .

До того ж, ситуація в столиці – типова для більшості населених пунктів країни і питання, відзначають в ІнАУ, потрібно вирішувати на загальнонаціональному рівні.

– Два роки тому вступив в силу Закон «Про доступ …», але до сих пір залишилося невирішеним фундаментальне питання – доступу до інфраструктури, якою розпоряджаються комунальні підприємства. Від виконання норм Закону комунальники послідовно ухиляються, – говорить Голова Правління ІнАУ Анатолій П’ятников.

– Це питання стосується не тільки Києва – Закон не виконується всіма муніципалітетами (з невеликими винятками) по всій Україні. З досвіду спілкування ми бачимо позицію комунальників на місцях «посміхатися і нічого не виконувати» – вони не приховують зацікавленості в тому, щоб нічого не виконувати, адже це їх фінансовий інтерес. У чиновників рангом вище – погоджувальна позиція, створюються робочі групи, питання обіцяють вирішити, але нічого досі не працює.

П’ятников наводить приклад: в столиці є 2 великих комунальних підприємства, які систематично не виконують Закон «Про доступ …» – Київміськсвітло і Київавтошляхміст. Останнє завищує ціни на доступ до інфраструктури для провайдерів в 50 разів за ринкові.

При цьому важелів впливу у провайдерів на комунальників просто немає.

Провайдери застерігають: ніяка цифрова трансформація, які б завдання не ставила влада, неможлива без доступу до сучасних телекомунікаційних мереж, і якщо однією рукою декламується цифровізація, а іншою рукою ціни завищуються в 50 разів, трансформація відбуватиметься тільки з грошовими знаками.

Джерело https://internetua.com/

Не пропустіть