Презентовано перший у світі ноутбук з архітектурою RISC-V

Цього тижня був презентований перший у світі ноутбук з процесором на архітектурі RISC-V (модель процесора невідома, відомо лише, що він чотириядерний). Модель отримала назву ROMA та поставляється з операційною системою Linux. Ноутбук призначається, у першу чергу, розробникам програмного забезпечення, та має інтеграцію з Web3.

Над ноутбуком працювали DeepComputing та Xcalibyte. Перша компанія проектувала пристрій, друга – розробляла систему та додавала підтримку Web3, NFT та криптовалют. Окрім процесора на базі RISC-V, система включає графічний адаптер та NPU для задач ШІ.

Стандартна модель буде оснащена 28-нанометровим чіпсетом, а Pro-версія – 12-нанометровим. В парі з процесором працює 16 ГБ оперативної пам’яті LPDDR44/LPDDR4X, об’єм флеш-пам’яті eMMC складає 256 ГБ. Для захисту даних користувача використовується спеціальний процесор Arm SC300 Security Enclave.

Ноутбук ROMA буде мати підтримку більшості популярних дистрибутивів Linux. Першій сотні покупців будуть давати у подарунок NFT. Також варто згадати про вбудований гаманець у стилі MetaMask. На корпусі ноутбука при замовленні можна буде вигравіювати напис за власним побажанням (ціна моделі поки залишається невідомою).

Джерело The Register

Не пропустіть