Презентація Google Pixel 6 – що показали

Компанія Google провела офіційну презентацію, в рамках якої нам показали нові флагманські смартфони Pixel 6 та Pixel 6 Pro, детально розповіли про їхні можливості в плані зйомки, новий чіпсет Google Tensor та багато іншого. Варто розібратися, що з показаного на презентації варте нашої уваги.

Google Pixel 6 та Pixel 6 Pro

Презентацію нових флагманських смартфонів компанія Google розпочала зі згадки нового фірмового чіпсета Tensor, з короткої демонстрації дизайну та можливостей в плані зйомки, а також з цін. Так, Pixel 6 та Pixel 6 Pro, як і очікувалося, стартують з 599 доларів та 899 доларів відповідно.

Головними перевагами Pixel 6 Pro є телефото-модуль, що встановлений на додачу до основного і ультраширокого у порівнянні зі стандартним Pixel 6. Окрім цього, у старшої моделі селфі-камера з більшим кутом огляду та дисплей з частотою від 10 Гц до 120 Гц. Окрім цього, молодша модель отримала 8 ГБ оперативної пам’яті, а старша – 12 ГБ. Також слід зазначити, що у Pixel 6 набагато більш яскраві варіанти кольорів корпусу, ніж у Pixel 6 Pro.

У випадку Pixel 6 Pro використовується дисплей з діагоналлю 6.7 дюйма, роздільною здатністю QuadHD+ та частотою оновлення 120 Гц, у той час як молодший Pixel 6 отримав дисплей з діагоналлю 6.4 дюйма, роздільною здатністю FullHD+ та частотою оновлення 90 Гц. Також неозброєним оком можна помітити, що рамки на молодшій моделі значно більші і вона виглядає менш естетично, ніж Pro-варіант.

Android 12 з Material You

Pixel 6 розроблялися паралельно з розробкою Android 12 та парадигми Material You. Головна фішка нової ОС – можливість визначати кольори зі шпалер та застосовувати їх до дизайну всієї системи. Окрім цього, компанія розробила декілька нових віджетів для робочого столу.

В плані безпеки тут також відчутні зміни – модель отримала чіп безпеки Titan M2, що зберігає паролі та PIN-коди. Окрім цього, нові моделі гарантовано будуть отримувати оновлення безпеки протягом 5 років – на рік більше, ніж до цього. Також у ОС з’явився Security Hub, який може підказати, коли вам слід змінити чи додати пароль, а також показати, які програми мають доступ до камери, місцезнаходження і т.д.

Чіпсет Google Tensor

Після цього нам почали детально розповідати про Google Tensor – перший чіпсет власного виробництва компанії Google. Модуль отримав TPU власного виробництва Google Research, а також власний ISP. У склад процесорної частини чіпсета входить 2 продуктивні ядра, 2 середні ядра та 4 енергоефективні ядра, а також 20-ядерний графічний адаптер.

Далі компанія продемонструвала нам порівняння з Pixel 5, який в плані потужності був далеко не рекордсменом через використання чіпсета Qualcomm Snapdragon 765G, і тим не менше, приріст достатньо відчутний. Так, в плані процесорної складової модель швидша на 80 відсотків, в плані графічної – аж на 370 відсотків.

Камера

Роль головного сенсора виконує сенсор з роздільною здатністю 50 МП та розміром 1/1.3”, і він справді великий та дозволяє захоплювати до 2.5 разів більше світла, ніж у попередніх моделях. Також моделі отримали ультрашироку камеру 12 МП з кутом огляду 114 градусів та апертурою f/2.2, а у випадку Pixel 6 Pro є ще й телефото 48 МП з розміром 1/2“ та чотирикратним оптичним зумом. Що важливо, телефото сенсор більший за основний на попередніх смартфонах Pixel.

Фото на Google Pixel базуються на обчислювальній фотографії, яка надто інтенсивна для відео. Тому компанія забрала деяке навантаження та застосувала “частини HDRNet” пряма в апаратному забезпеченні ISP, завдяки якому воно може працювати при зйомці в 4K 60 fps.

Після цього нам показали Magic Eraser – нову фішку, яка дозволяє виділити певну річ на задньому плані фотографії та видалити її. Це дозволяло робити стороннє програмне забезпечення, але, за словами Google, головна перевага функції Magic Eraser – можливість робити це автоматично. Також нам показали програмну фішку Face Unblur, яка дозволяє забрати розмитість обличчя на готовій фотографії.

Також смартфони отримають ексклюзивні AR-фільтри та можливості перекладу для Snapchat. Деякі з фішок нових Pixel 6 та Pixel 6 Pro будуть доступними і для старіших моделей. Ще однією фішкою зйомки став Real Tone – функція, що забезпечує кращу передачу кольору шкіри.

Програмні фішки

Нові Google Pixel отримали оновлену вбудовану модель введення голосом, яка використовує вдвічі менше ресурсів, ніж попередня. Зважаючи на те, що додаток Recorder на Google Pixel вже справді корисний та швидкий, цікаво побачити, як розробникам вдалося його покращити.

Слід зазначити, що під час введення тепер можна застосовувати голосові команди, такі як “clear” або “send” для виконання відповідних дій при роботі з клавіатурою. Окрім цього, можна сказати, наприклад, “pasta emoji”, замість пошуку відповідного емодзі.

Крім цього, компанія провела ще більшу роботу для фільтрування спаму, покращивши можливості для блокування небажаних дзвінків. Нова функція Live Translate дозволяє перекладати прямо в чатах з використанням клавіатури Google. Що важливо, це працює і при перегляді відео, і при використанні Google Lens.


Не пропустіть