Pixel 6 буде використовувати процесор власної розробки Google

Компанія Google вже шостий рік підряд випускає свої смартфони модельного ряду Pixel, і всі без винятку моделі, включно з доступними Pixel модельного ряду a, були оснащені чіпсетами Qualcomm Snapdragon. Зараз стало відомо, що Pixel 6 стане першим, хто порушить цю традицію – модель буде використовувати чіпсет власного виробництва Google.

Про те, що компанія працює перейти на використання чіпсетів власного виробництва, стало відомо зі внутрішніх документів компанії. У них мова йде про чіпсет Google Whitechapel, який фігурує у документації також як GS101, де дві букви GS можна розшифрувати як “Google Silicon”, тобто мова йде про власний чіпсет компанії Google.

У документації також вказаний зв’язок цієї платформи з Samsung Exynos, що досить цікаво, але не викликає здивування, адже ще минулого року стало відомо, що Samsung буде працювати з Google над створенням чіпсета для останньої. З цього можна зробити висновок, що у чіпсетів Google, у тому числі й у GS101, буде щось спільне з актуальними Samsung Exynos.

Вже відомо, що першими моделями на базі фірмового чіпсета компанії Google повинні стати девайси під кодовими модельними назвами Raven та Oriole. Однією з цих моделей повинен стати флагманський Pixel 6, інша, як очікується, буде більш доступним варіантом. Презентація обох моделей очікується вже восени цього року.


Не пропустіть