Паперові квитанції в Україні замінять мобільними додатками

Протягом одного-трьох місяців в Україні введуть сервіс, який скасує паперові квитанції.

Міністр Кабінету міністрів Дмитро Дубілет розповів, що в Україні планують запустити сервіс, який зобов’яже всі держоргани переглянути свої процедури і не вимагати паперові квитанції.

Запустити сервіс мають протягом одного-трьох місяців.

За словами міністра, в Україні викорінюватимуть явище, коли чиновники вимагають від громадян квитанцію про оплату і часто з мокрою печаткою.

Що б ви не оплачували (паспорт, аліменти, мита і т. п.), ви майже завжди не зможете зробити платіж прямо з мобільного додатку або інтернет-банку. Потрібно або платити в місцевих касах або кіосках, або отримувати в банківському відділенні квитанцію, або, в кращому випадку, роздрукувати квитанцію на домашньому принтері“, – написав він.

Новий сервіс працюватиме для всіх банків.

Ми створимо веб-сторінку (наприклад, check.gov.ua), до якої через просте і надійне API зможуть підключитися будь-які українські банки. Користувач заходить на сторінку, вводить номер квитанції і бачить її на екрані. Якщо потрібно, можна завантажити її з накладеної ЕЦП. Тож ви зможете зробити платіж з Приват24, monobank або іншого банку, отримати номер квитанції і відразу показати його чиновнику“, – написав він.

Дубілет додав, що після створення сервісу необхідно буде навчити чиновників ним користуватися.

У Кабміні пропишуть вимоги до генерації номерів цих квитанцій, щоб їх не можна було підбирати перебором.

Також новий сервіс знадобиться і приватному бізнесу, оскільки квитанції просять не тільки чиновники.


Не пропустіть