Останнє оновлення Android 15 додає підтримку супутникового зв’язку на рівні операційної системи

Google продовжує етап попереднього перегляду Android 15, випустивши Developer Preview 2 (DP2). Вона ґрунтується на попередній версії, запущеній минулого місяця, але, як і попередня, залишається орієнтованою на розробників, які готують додатки для нової операційної системи. Публічна бета-версія очікується у квітні.

Головною зміною в Android 15 DP2 є підтримка супутникового зв’язку на рівні операційної системи. В ОС тепер є елементи інтерфейсу, розроблені для забезпечення узгодженої роботи з пристроями, підключеними до супутників.

Додатки також можуть визначати, чи використовує пристрій супутникову мережу, і відповідно до цього налаштовувати свою функціональність. Основні служби обміну повідомленнями, такі як SMS/MMS та попередньо встановлені програми RCS, також можуть використовувати супутникове з’єднання для зв’язку.

Крім того, Android 15 DP2 спрощує роботу з PDF-файлами в додатках. Розробники тепер можуть додавати рендеринг для захищених паролем PDF-файлів, анотації, а також можливості пошуку, редагування та виділення в документі.

Оновлення рендерингу PDF-файлів відбуватимуться через оновлення системи Google Play і не залежатимуть від основних випусків Android. Google також заявляє, що локальний перегляд PDF-файлів в Android 15 має бути швидшим і використовувати менше ресурсів.

Інші помітні поліпшення в Developer Preview 2 включають більш плавну роботу платежів NFC і вдосконалення автоматичного перемикання мови для розпізнавання звуку.

Розробники також тепер можуть налаштовувати відображення своїх додатків на зменшеному екрані обкладинки складаних телефонів у стилі фліп-стайл. Google каже, що “ці екрани занадто малі, щоб розглядати їх як сумісні цілі для запуску додатків Android”, але вони все ще надають розробникам таку можливість.

Більше того, Android 15 також може визначати, чи ведеться запис у додатку, щоб підвищити конфіденційність користувачів. Для покращення якості звуку Google запроваджує новий стандарт гучності, який має зменшити неузгодженість при перемиканні між різними аудіовмістами.

І останнє, але не менш важливе: у режимі “Не турбувати” з’явилася можливість додаткової кастомізації, що дозволяє користувачам визначати пріоритетність певних правил і запускати такі дії, як чорно-білий дисплей, нічний режим і затемнення шпалер.

Джерело Android Developers

Не пропустіть