Ось як виглядає входження в атмосферу Землі зсередини космічної капсули

Неймовірні кадри, опубліковані компанією Varda Space Industries, дають нам змогу побачити від першої особи повернення космічної капсули на Землю – від моменту її відділення від супутника-носія на орбіті до вогняного входження в атмосферу і бурхливого приземлення на поверхню.

Капсула W-1 компанії Varda приземлилася на військовому полігоні в штаті Юта 21 лютого. Це був перший випадок для комерційної компанії. До цього вона провела близько восьми місяців на низькій навколоземній орбіті, застрягши в регуляторній невизначеності, поки компанія чекала на урядові дозволи, необхідні для приземлення на американську землю, повідомляє Ars Technica.

“Ось відео нашої капсули, що розриває атмосферу на швидкості 25 махів, без візуалізації, необроблені кадри”, – опублікувала компанія на X разом з відео з входу в атмосферу. Варда також поділилася 28-хвилинним відео повної подорожі W-1 додому з низької орбіти на YouTube.

Компанія Varda, яка працювала з Rocket Lab над цією місією, намагається розробити мінілабораторії, здатні виробляти фармацевтичні препарати на орбіті – в цьому випадку, ліки від ВІЛ-інфекції ритонавір. Її капсула W-1 була прикріплена до супутникового “автобуса” Photon, який, за словами компанії перед запуском, забезпечить капсулу енергією, зв’язком і контролем висоти.

Минулого тижня Photon успішно доставив капсулу туди, де вона мала бути для входження в атмосферу, після чого сам згорів в атмосфері Землі, повідомляє SpaceNews. Тепер, коли капсула повернулася, Ars Technica повідомляє, що кристали ритонавіру, вирощені на орбіті, будуть проаналізовані фармацевтичною компанією Improved Pharma, що базується в Індіані.

Джерело Engadget

Не пропустіть