Оновлення LineageOS покращить звук у Android

Завдяки цьому можна поліпшити бітрейт зі стандартних 328 Кбіт / с до 452 або навіть 551 Кбіт / с (в залежності від пристрою)

У альтернативну Android-прошивку LineageOS був включений патч, що поліпшує якість звуку стандартного Bluetooth-кодека SBC. Оновлення додає новий пункт в налаштування Bluetooth (HD Audio: SBC), активувавши який можна збільшити бітрейт стандартного кодека SBC зі штатних 328 Кбіт / с до 452 або 551 Кбіт / с (в залежності від пристрою), що веде до поліпшення якості звуку на бездротових навушниках і колонках.

Нова функція сумісна з переважною більшістю існуючих пристроїв і призначена насамперед для навушників без підтримки додаткових кодеків (aptX, AAC, LDAC). Зміна доступна у версіях LineageOS з індексами 15.1 (компільованою не пізніше 31 березня 2019 роки) і 16.0 (збірка від 13 травня 2019 року і пізніше), а також для користувачів прошивок з частковою функціональністю LineageOS: Resurrection Remix і crDroid.

Підняти бітрейт можна ще більше, але ціною зменшення стабільності передачі в складних радіоусловіях. Щоб отримати 595 кбіт / с, необхідно додати змінну активацію екстремального бітрейта (доступно тільки в LineageOS 15.1)

Більш докладно про нововведення описано в статті профільного порталу «Хабр». На сайті автора доступний онлайн-кодировщик, що дозволяє оцінити якість різних Bluetooth-кодеків.


Не пропустіть