Огляд цифрового блокнота Lenovo Smart Paper – електронна книга-записник “на стероїдах”
На ринку багато електронних книг у всіх цінових сегментах, і вибір такого пристрою давно не є проблемою. Тим не менше, чомусь дуже рідко увага звертається на флагманський сегмент – на топові рідери, які пропонують додаткові фішки, максимально якісні дисплеї, тощо.
Нам вдалося протестувати інноваційний пристрій з флагманського сегменту цифрових рідерів – Lenovo Smart Paper. Пристрій оснащений стилусом, і поєднує в собі функціонал електронної книги та записника, що дозволяє не лише читати книги, але й створювати скетчі, записки, тощо. Lenovo Smart Paper виглядає справді цікаво, тому, не зволікаючи, переходимо до огляду моделі.
Характеристики Lenovo Smart Paper:
- Екран: E Ink, 10.3”, 1872 x 1404 пікселі, 24 температурні тони, антивідблискове покриття
- Процесор: Rockchip RK3556, 4 ядра
- Оперативна пам’ять: 4 ГБ
- Внутрішня пам’ять: 64 ГБ
- Роз’єми: USB-C 2.0
- Бездротові стандарти: Wi-Fi 802.11 ac, Bluetooth 5.2
- Акумулятор: 3550 мАг
- Операційна система: Android AOSP 11.0
- Комплектація: стилус Lenovo Smart Paper Pen, чохол, зарядний пристрій
- Габарити: 195 х 226 х 5.5 міліметрів, вага – 408 грамів
Дисплей та стилус
Lenovo Smart Paper оснащений 10.3-дюймовим дисплеєм з роздільною здатністю 1872 х 1404. Це досить популярна роздільна здатність у такому типі пристроїв – наприклад, така сама роздільна здатність у Huawei MatePad Paper. Це чорно-біла матриця, яка має LED-підсвітку, високу контрастність та матове антивідблискове покриття. Дисплей створює чудові враження від використання – він чіткий, дає можливість встановлювати годинник (і навіть календар). Слід також згадати про чудовий чохол-книжку, який дозволяє переносити рідер та стилус без остраху потенційних пошкоджень дисплея та корпусу.
Слід одразу зазначити, що Lenovo явно прийняла хороше рішення, додаючи стилус до цього пристрою, і роблячи його спрямованим на можливість записування нотаток. Стилус має магнітне кріплення, дуже приємно відчувається в руці, і загалом усі враження від використання дуже позитивні – це нагадує звичайний олівець та папір. У стилуса 4096 рівнів чутливості та розпізнавання нахилу. Також варто зазначити, що стилус не потрібно заряджати. Єдине, про що варто згадати – зображення промальовується не миттєво, але тут немає провини стилуса, адже це просто специфіка дисплеїв E Ink.
Програмне та апаратне забезпечення
Lenovo Smart Paper, на відміну від багатьох електронних книг від конкурентів, використовує не систему власної розробки компанії, а відкритий Android. Це дає як свої переваги, так і недоліки. Так, тут хоч і немає Google Play Store, але є можливість встановити практично будь-яке програмне забезпечення, доступне для Android в цілому. Тим не менше, багато програм (як, наприклад, YouTube), просто не пристосовані для дисплеїв такого типу. У цілому, операційна система справді може дуже багато, але найкращий користувацький досвід залишається від того, для чого пристрій призначений – для читання та для нотаток.
За роботу рідера відповідальний чотириядерний процесор Rockchip RK3566 з 4 ГБ оперативної пам’яті, і в цьому плані модель явно не топова. Так, цього заліза цілком вистачає для прямих задач, для яких цей рідер створений, але для операційної системи Android такі характеристики справді малуваті (принаймні, якщо мова про довгострокову перспективу – з коробки весь основний функціонал працює чудово). Об’єм внутрішньої пам’яті складає 64 ГБ, і такого об’єму для електронної книги, в принципі, цілком достатньо.
Слід зазначити, що у пристрою немає jack 3.5 мм, але при потребі є можливість підключення навушників через Bluetooth. З коробки заявлена підтримка форматів epub, PDF, TXT та MS Office, але слід розуміти, що оскільки тут встановлено Android, функціонал пристрою в цьому плані можна розширити за власним бажанням.
Автономність
За автономну роботу моделі відповідальний акумулятор об’ємом 3550 мАг, який демонструє справді непогану автономність – із налаштуваннями за замовчуванням моделі в режимі очікування та не дуже активного використання вистачає на тижні роботи. Незважаючи на те, що тут встановлено Android, слід згадати про декілька факторів: відсутність численних фонових процесів Google та інших виробників програмного забезпечення, а також надзвичайно енергоефективний екран E Ink. Усі ці фактори формують справді вражаючу автономність.
У комплекті з рідером поставляється зарядний блок з потужністю 10W, який використовує роз’єм USB-C. Незважаючи на те, що таку зарядку не можна назвати швидкою, потрібно враховувати, що пристрій демонструє чудову автономність, і заряджати Lenovo Smart Paper доведеться нечасто.
Висновки
Модель виглядає дуже цікаво для свого сегменту, і тут важливо розуміти, чи потрібен вам її функціонал, адже є значно дешевші електронні книги, які можуть задовільнити потреби більшості користувачів. Якщо ж вам хочеться гібрид планшета зі стилусом та електронної книги, Lenovo Smart Paper явно варто розглянути, як потенційний варіант для покупки.