Огляд ThinkBook 16p G4 IRH – практично безкомпромісний потужний офісний ноутбук

Що обрати, якщо потрібен великий офісний ноутбук з топовими характеристиками? Якщо говорити про світ Mac – усе очевидно, MacBook Pro 16 на платформі Apple M останнього покоління (M3 Pro/M3 Max), але у світі Windows-машин різноманіття набагато більше і, як наслідок, вибір значно складніший. Від громіздких ігрових машин то тонких та безшумних ультрабуків – словом, очі розбігаються.

Нам на огляд потрапила модель, яка, здається, зберігає ідеальний баланс габаритів, продуктивності та строгості дизайну серед 16-дюймових Windows-ноутбуків. Мова про Lenovo ThinkBook 16p G4 IRH – ноутбук, який має абсолютно не ігровий дизайн, але при першому погляді на характеристики стає зрозуміло, що він легко дасть фору дуже широкому ряду сучасних ігрових ноутбуків, при цьому виглядаючи доречно не лише для геймера, але для дизайнера, архітектора, 3D-модельєра, тощо. Не зволікаючи, переходим до огляду цієї моделі.

Характеристики Lenovo ThinkBook 16p G4 IRH:

  • Дисплей: 16 дюймів, 3200 х 2000 (3.2К), IPS, 165 Гц
  • Процесор: Intel Core i9-13900H, тактова частота – 2.6-5.4 ГГц, 14 ядер, 20 потоків
  • Оперативна пам’ять: 32 ГБ, 5200 МГц
  • Внутрішня пам’ять: 1 ТБ, SSD
  • Графічний адаптер: NVIDIA GeForce RTX 4060 Laptop, 8 ГБ GDDR6
  • Операційна система: Windows 11 Pro
  • Бездротові інтерфейси: Wi-Fi 802.11 ax, Bluetooth 5.1, gDDR6
  • Безпекові фішки: TPM 2.0, Kensington Lock, сканер відбитків пальців
  • Аудіо: чотири динаміки по 2 Вт з тюнінгом Harman Kardon та підтримкою Dolby Atmos
  • Роз’єми: jack 3.5 мм, один Thunderbolt 4 (USB 4, USB Power Delivery та DisplayPort), один USB-С 3.2 Gen 2 (Power Delivery та DisplayPort), два USB-A 3.2 Gen 2, один HDMI
  • Акумулятор: 80 Вт/год

Дизайн та дисплей

У Lenovo ThinkBook 16p G4 IRH дуже строгий офісний дизайн, притаманний, в принципі, усім ноутбукам серії ThinkBook – у нашому випадку немає нічого особливого. На панелі клавіатури ноутбука, окрім самої повнорозмірної клавіатури, слід згадати про кнопку ввімкнення зі сканером відбитків пальців, трекпадом, стилізованою вставкою з логотипом Lenovo. Задня панель моделі – двотонова, також зі вставкою з логотипом Lenovo, а також з великим логотипом серії ThinkBook. Слід зауважити, що зверху дисплея є виступ під фронтальну камеру. Товщина ноутбука складає 19.9 мм, вага – 2.2 кілограма.

У нашій моделі використовується IPS-дисплей з діагоналлю 16 дюймів, роздільною здатністю 3.2К (3200 х 2000 пікселів), максимальною яскравістю 430 ніт та частотою оновлення 165 Гц. Якщо охарактеризувати коротко – це справді топовий IPS-дисплей, який підійде і для кольорокорекції, і для геймінгу, і для редагування фото/відео та інших задач, в яких важливо мати якісну матрицю.






Апаратне забезпечення

За роботу цієї моделі відповідальний процесор Intel Core i9-13900H, який має 14 ядер (6 продуктивних та 8 енергоефективних), що сумарно дає 20 потоків. Базова частота продуктивних ядер складає складає 2.6 ГГц, максимальна – 5.4 ГГц (ці показники складають, відповідно 1.9 ГГц та 4.1 ГГц). Окрім цього, модель може поставлятись із Intel Core i5-13500H, або ж Intel Core i7-13700H.

Наша конфігурація поставляється з графічним адаптером останнього покоління NVIDIA GeForce RTX 4060 Laptop, який оснащений 8 ГБ відеопам’яті gDDR6, має частоту 2370 МГц та енергоспоживання на рівні 115W. Є підтримка технологій DLSS 3, Dynamic Boost 2.0, VR Ready та Advanced Optimus. Також варто зазначити, що ноутбук може оснащуватись і NVIDIA GeForce RTX 4050 Laptop, що має 6 ГБ відеопам’яті GDDR6.

Пам’ять

Об’єми внутрішньої та оперативної пам’яті – ключовий параметр у сучасних ноутбуках. В нашій конфігурації ноутбук має 32 ГБ оперативної пам’яті DDR5 SO-DIMM з частотою 5200 МГц, встановленої у двоканальному режимі. Тут прекрасно все – і об’єм, і швидкість цієї оперативної пам’яті. Для ноутбука такого класу справді варто обирати конфігурацію з 32 ГБ оперативної пам’яті, адже якщо ваші сценарії використання комп’ютера вже потребують значних ресурсів (а це основна причина для вибору такого ноутбука), дуже не зайвим буде запас оперативної пам’яті.

Об’єм SSD в нашому випадку складає 1 ТБ, доступна також конфігурація на 512 ГБ. Тут все вже справді залежить від сценарію використання, але з об’ємом в 1 ТБ ви явно будете відчувати себе впевненіше у тому, що навіть у ресурсозатратних сценаріях (рендер відео, моделювання, тощо), внутрішня пам’ять не буде заповнюватись дуже швидко. Тим не менше, є дуже багато сценаріїв та професій, при яких і 512 ГБ будуть цілком комфортним об’ємом внутрішньої пам’яті.

Автономність та фішки

За автономність ноутбука відповідальний акумулятор об’ємом 80 Вт/год, є підтримка швидкої зарядки Rapid Charge Pro (заряджає від нуля до 50 відсотків за 30 хвилин). Враховуючи, що це хоч і непоганий, але не рекордний об’єм акумулятора для ноутбуків такого класу, а також дуже ресурсовимогливе апаратне забезпечення та екран, розраховувати на надзвичайну автономність не варто – тим не менше, середні показники ця модель покаже. У комплекті з ноутбуком поставляється солідний блок живлення на 230W.

Із фішок моделі слід згадати про веб-камеру FullHD зі шторкою Privacy shutter, а також інфрачервону камеру, що дає можливість аутентифікації з використанням технології Windows Hello. За аудіо відповідальні чотири динаміки потужністю по 2 Вт, які видають досить непоганий звук (тут слід згадати про підтримку Dolby Atmos і тюнінг Harman Kardon). У клавіатури є приємна підсвітка, і складно не згадати про те, що тут дуже великий трекпад, що досить зручно у випадках, коли доводиться користуватись ноутом без миші. У нашому випадку, з коробки ноутбук працював під управлінням системи Windows 11 Pro, але доступні й інші опції.

Порти та бездротові інтерфейси

В оснащення Lenovo ThinkBook 16p G4 IRH входить два USB-A 3.2 Gen 2, один USB-C 3.2 Gen 2 (з підтримкою USB Power Delivery 3.0 та DisplayPort 1.4), один USB-C 4 з підтримкою Thunderbolt 4 (зі швидкістю передачі даних до 40 Гбіт/с, USB Power Delivery 3.0 та DisplayPort 1.4), один HDMI 2.1 (з підтримкою монітора до 8К при 60 Гц), джек 3.5 мілімтера, SD кардрідер, а також роз’єм для зарядки. Словом, набір портів справді дуже щедрий, і варто зауважити, що швидкості і підтримувані технології дуже тішать. У випадку, якщо цього буде мало, Lenovo пропонує широкий ряд док-аксесуарів, які можуть розширити набір портів цієї моделі.

Із бездротовими інтерфейсами теж усе в повному порядку, є підтримка Wi-Fi 6 та Wi-Fi 6E, 802.11ax 2×2 – словом, все на максимум, але потрібен відповідний роутер, які зараз ще далеко не всюди. Крім цього, підтримується Bluetooth 5.2. Роз’єма Ethernet для підключення до Інтернету за допомогою кабеля немає, щоправда, явно записувати це в недоліки ноутбука не будемо.

Висновки

Lenovo ThinkBook 16p G4 IRH – це дуже продуктивний ноутбук, який при цьому не виглядає виключно, як більшість потужних Windows-ноутбуків (адже більшість з яких відносяться до ігрового сегменту). У випадку, якщо вам потрібен ноутбук з топовим IPS-екраном, флагманським процесором, відеокартою останнього покоління та непоганим об’ємом пам’яті – на цю модель явно слід звернути увагу, і прийняти рішення, зваживши всі плюси та мінуси.


Не пропустіть