Огляд Sony LinkBuds – оригінальні TWS-навушники з відмінним звуком

Компанія Sony – це бренд, який виготовляє камери, телевізори, ігрові консолі та багато іншого, але одна з основних причин їхньої популярності – аудіотехніка. У Sony є широкий модельний ряд колонок, аудіоплеєрів, навушників та іншого. Ми змогли протестувати один з їхніх останніх продуктів – Sony LinkBuds. Це інноваційні TWS-навушники, основна ідея яких – дати користувачу можливість чути все, що відбувається довкола.

Характеристики Sony LinkBuds:

  • Вага навушника: 4.1 грама
  • Частотний діапазон: 20 Гц – 20 КГц
  • Клас захисту від вологи: IPX4
  • Автономність: до 5.5 годин від акумулятора (ще 12 годин від кейсу)
  • Бездротове з’єднання: Bluetooth 5.2
  • Вага кейса: 34 грами
  • Розміри: 41.4 х 48.5 х 30.9 мм
  • Фішки: Google Fast Pair, Swift Pair, Wide Area Tap, Party Connect і Stereo Pair, автоматична адаптація гучності, Speak-to-Chat, Google Assistant, Багатоточкове з’єднання, швидкий доступ Spotify Tap.

Огляд Sony LinkBuds

Дизайн та комфорт при використанні

Sony LinkBuds – це один з найбільш інноваційних аудіопродуктів компанії Sony в плані дизайну. Кожен навушник має форму двох кілець, в одному з яких розташований динамік, в іншому – апаратне забезпечення навушників. Корпус навушників виготовлений з пластику та алюмінію. Якість збірки хороша, є захист від вологи та пилу за стандартом IPX4.

У навушників дуже компактний та приємний у використанні чохол, який є одним з найменших у топовому сегменті. Механізм відкривання надійний і не викликає сумнівів щодо довговічності, і загалом навушники створюють приємні враження. Звісно, як і з усіма навушниками, бажано самостійно спробувати їх перед покупкою, щоб зрозуміти, чи підходять вони вам по формі.

Огляд Sony LinkBuds
Огляд Sony LinkBuds
Огляд Sony LinkBuds
Огляд Sony LinkBuds
Огляд Sony LinkBuds
Огляд Sony LinkBuds

Якість звуку

При створенні цих навушників Sony керувалась підходом, який передбачає можливість відтворення якісного звуку без блокування можливості чути навколишнє середовище. У моделі досить багато фішок та технологій: процесор V1, підтримка 360 Reality Audio та DSEE. У цілому, їх можна назвати одними з найкращих TWS-навушників відкритого типу.

Якщо мова про оцінку частотного діапазону, то модель трішки здивувала відсутністю традиційного для багатьох навушників Sony акценту на баси. У цілому, усі частоти достатньо збалансовані, звук чистий та приємний, є можливість налаштування еквалайзера під власні вподобання. Крім цього, доступні різноманітні профілі звучання. Який би режим ви не вибрали та як би ви не налаштували навушники, радимо увімкнути DSEE для отримання максимально якісного звуку.

Керування

Що приємно, Sony оснастили навушники широкими можливостями контролю відтворення мультимедіа. Щоправда, є лише подвійні та потрійні тапи, що для когось може здатись недоліком, але, на нашу думку, це правильне рішення, адже воно дозволяє запобігти небажаним місклікам. Що важливо, функції не можна призначати окремо – наприклад, якщо ви поставите дію на одному навушнику для підняття гучності, на іншому ця дія автоматично буде відповідати за зниження.

Така звична (принаймні, для цього цінового сегменту) функція, як автоматична зупинка при вийманні навушників, працює. Є підтримка адаптивного контролю гучності, тобто навушники автоматично збільшують гучність у шумних місцях та знижують в тихих, а також функція Speak-to-Chat – навушник розпізнає голос користувача і, коли ви починаєте розмовляти, музика зупиняється, а потім відтворення відновлюється. Окрім цього, є можливість використання бажаного голосового асистента.

Огляд Sony LinkBuds

Програмне забезпечення та фішки

Додаток Sony | Headphones Connect переважно використовується для дуже просунутих рішень, тому було приємно побачити, що саме він використовується для Sony LinkBuds. Додаток дає можливість налаштувати ряд фішок, у тому числі 360 Reality Audio, Adaptive Volume Control, DSEE, Spotify Tap, Speak-to-Chat, можливість кастомізації управління та еквалайзер.

Додаток має підтримку звичних фішок, таких як музикальний плеєр, рівень заряду акумулятора для кожного навушника та зарядного кейса, можливість оновлювати навушники, тощо. При цьому, слід зазначити, що навушники не мають таких фішок, як активне поглинання шумів, підтримка кодеку LDAC (фірмовий кодек Sony для високоякісної передачі звуку по Bluetooth) та NFC для парування. Ці фішки дуже часто зустрічаються в інших навушниках Sony, особливо такого цінового сегменту, але це можна зрозуміти через форм-фактор та дуже компактний дизайн цієї моделі.

Якість дзвінків та підключення

Те, що справді здивувало, враховуючи розміри навушників – якість дзвінків та відсікання шумів. Вражає чистота звуку та відсутність зовнішніх шумів, що перевищують значну частину навушників більш високого класу. Співрозмовник чує вас чудово, причому так, ніби ви не в шумному середовищі, навіть якщо ви говорите, будучи на шумній вулиці. Це завдяки мікрофону, що розпізнає ваш голос та виокремлює серед інших шумів. Щоправда, через специфіку відкритого форм-фактору навушників, ви все одно будете чути все, що відбувається довкола.

Якщо ж мова про якість підключення, то все чудово, що забезпечується Bluetooth 5.2. Як ми вже згадували, з’єднання по NFC недоступне, але для Android-смартфонів підтримується Google Fast Pair. Для парування використовується кнопка ззаду зарядного кейса.

Огляд Sony LinkBuds

Автономність та зарядка

Популярні моделі Sony переважно мають дуже хорошу автономність, але, на жаль, це не наш випадок – у Sony LinkBuds вона дуже посередня, що й не дивно, враховуючи компактні розміри навушників та кейса. Компанія Sony заявляє, що модель витримує 5.5 годин на одному заряді, і у наших тестах приблизно стільки ж і вийшло – близько 5 годин. При цьому сумарна автономність зі зарядним кейсом складає близько 17,5 годин.

Слід зазначити, що навушники не мають підтримки бездротової зарядки, що, як і багато інших відсутніх фішок, можна виправдати компактним розміром зарядного кейса. При цьому є підтримка швидкої зарядки, яка дає можливість зарядити навушники за 10 хвилин на 90 хвилин прослуховування.

Огляд Sony LinkBuds

Висновки

Sony LinkBuds є за що похвалити: ця модель пропонує справді цікаві та приємні форм-фактор і дизайн. Що справді вражає – якість дзвінків, яка тут на флагманському рівні. При цьому, на жаль, не можна заперечувати і недоліків – відсутності LDAC, не найвищу автономність, тощо. Якщо вам потрібні відкриті TWS-навушники для Android-смартфона та підходять зазначені особливості LinKBuds, можна сміливо розглянути цей варіант.


Не пропустіть