Огляд смартфона vivo X50 Pro – камерофон з унікальною камерою: характеристики, ціна, особливості
Смартфон для огляду наданий компанією vivo
Флагманський смартфон vivo X50 Pro багато хто називав найтоншим девайсом з підтримкою мобільного зв’язку п’ятого покоління. Проте цей факт важко розцінювати як перевагу. Бо, по-перше, що нам в Україні до того 5G, котре невідомо коли у нас з’явиться.
По-друге, вже в листопаді можна буде купити інший 5G-смартфон, який тонший та легший за X50 Pro. Це нещодавно презентований iPhone 12, про який ми вже встигли розповісти в огляді за цим посиланням.
То ж виникає питання: а чи є у vivo X50 Pro більш суттєві та практичні переваги? Та чим він відрізняється від базової версії X50, яка коштує майже на 10 тисяч гривень дешевше.
Що ж, давайте розбиратися.
Характеристики vivo X50 Pro
- Дисплей: AMOLED, 90 Гц, HDR10+
- Чіпсет: Snapdragon 765G + Adreno 620
- Оперативна пам’ять: 8 ГБ
- Внутрішня пам’ять: 256 ГБ
- Операційна система: Android 10, Funtouch 10.5
- Основна камера: 48 МП (широка), 8 МП (телефото), 13 МП (потрет), 8 МП (ультраширока)
- Фронтальна камера: 32 МП
- Стандарти підключення: Dual-SIM, USB Type-C, GPS, NFC, Bluetooth, Wi-Fi
- Автономність: 4315 мАг, швидка зарядка
- Офіційна ціна в Україні: 24 999 гривень (на момент написання статті)
Дизайн та комплектація
X50 Pro виглядає як типовий сучасний флагман. Фронтальна та тильна панелі виконані зі скла та «зализані» з обох боків. Рамка – полірований алюміній. Майже всю передню панель займає екран. У верхньому лівому куті ховається фронтальна камера.
Треба відзначити, що «водоспадний» формфактор – одна з відмінностей Pro-версії від базового X50. Хоча з функціональної точки зору, цю особливість флагмана не можна назвати головною.
Ззаду теж ніяких сюрпризів. Матове скло переливається холодними сірими відтінками. А з лівого верхнього кута на вас дивляться чотири модулі основної камери.
За своїми габаритами X50 Pro дуже близький до новинки від Apple – iPhone 12 Pro Max. Але смартфон vivo легше майже на 50 грамів. І це враховуючи той факт, що останній має систему механічної стабілізації зображення, про яку ми ще поговоримо окремо.
В цілому дизайн X50 Pro можна назвати мінімалістським. З лівого боку немає жодних органів керування. З правого – кнопка вимикання та гойдалка звуку. «Слуховий» динамік сховали між екраном і боковою панеллю так, що його взагалі важко побачити. Навіть якщо сильно придивлятися.
Знизу – вхід USB Type-C та слот під дві SIM-карти. Неважко здогадатися, що ніякого окремого входу під навушники тут немає. Проте в комплекті є спеціальний адаптер під міні-джек. Також в коробці ми знайшли зарядний пристрій з кабелем, гарнітуру з двома комплектами змінних амбушюр та прозорий силіконовий чохол. Все, що потрібно невибагливому юзеру.
Дисплей
AMOLED-екран діагоналлю 6,56 дюймів простирається майже на всю передню панель, водограями спадаючи з обох боків. Цю світлодіодну гладь порушує лише фронтальна камера в верхньому лівому куті. Від потенційних ударів дисплей оберігає загартоване скло та тонка захисна плівка, яку наносять відразу на заводі.
Екран X50 Pro підтримує високу частоту оновлення – 90 Гц. Її можна вручну перемикати на 60 Гц, або обрати автоматичний режим.
Смартфон демонструє гарні показники яскравості дисплею, але не найкращі. Під час сліпучого сонця екран може видавати більше 500 ніт. Проте демонструвати такі показники він може лише для частоти оновлення 60 Гц. Максимальний показник для 90 Гц – 490 ніт. Хоча навряд чи така невелика різниця когось буде засмучувати.
Мінімальна яскравість екрану X50 Pro – близько двох ніт. І це чудовий результат.
Смартфон дозволяє обирати різні колірні режими – стандартний, звичайний або яскравий. У кожному з цих режимів також можна змінювати кольорову температуру: від холодної до теплої.
В цілому vivo X50 Pro дуже добре відтворює кольори, якщо не прискіпуватися до дрібниць.
Камера vivo X50 Pro
Камера – ось переважно за що ви переплачуєте, коли обираєте Pro-версію X50. Так само, як і в базовому смартфоні основна камера X50 Pro має чотири модулі. Але у нашому випадку головне 48-мегапіксельне «око» оснащене унікальною для смартфонів «карданною» (механічною) стабілізацією. Виробник запевняє: ця система забезпечує у три рази кращу стабілізацію, аніж її оптичний відповідник.
Цей мобільний «кардан» займає в п’ять разів більше місця, ніж звичайний оптичний аналог. Чи варто воно того? Однозначно, так. Фірмова система стабілізації vivo дозволяє робити відмінні фотографії вночі з великою кількістю деталей, гарною експозицією та «живими» кольорами ы не хвилюватися, що під час зйомки у вас “трусяться” руки 🙂
Також тут доступний нічний режим зйомки. І це, мабуть, головна родзинка X50 Pro. Смартфон вміє очищати зображення від шуму, врівноважувати експозицію та підсвічувати деталі в тінях. Це один з найкращих «нічних» результатів серед конкурентів.
Вдень фотографії, зроблені на головний модуль, теж виходять відмінні. Вони мають чудовий контраст, широкий динамічний діапазон ти низький рівень шуму. Хоча деякі ефекти іноді можуть виглядати дещо неприродно в режимі HDR. Але якщо для вас це проблема, його можна вимкнути.
Ультраширокий модуль робить нормальні знімки – інколи виникають проблеми з деталізацією та чіткістю. Хоча кольори він передає непогано. І в цілому фотографії можна б було покращити за рахунок цифрової обробки.
Також ультраширокий об’єктив можна використовувати для макрозйомки. Але у цьому випадку ви теж не отримаєте нічого цікавого.
X50 Pro має окрему портретну камеру. Вона робить хороші фотографії з високою контрастністю, широким динамічним діапазоном та точними кольорами. А ось з деталізацією у неї проблеми.
Нарешті телефото модуль також здатен робити непогані фотографії. Вони досить детальні, природно кольорові та не мають серйозних проблем з контрастністю.
Фронтальна камера могла б робити кращі знімки. Їй не вистачає чіткості та деталізації. В багатьох випадках виручає HDR. Але іноді він перевершує сподівання та робить те, що вам може не сподобатися.
Процесор
X50 Pro працює на Snapdragon 765G. І тут може виникнути питання: чому флагман отримав не найбільш сучасний та потужний процесор? Справа в тому, що топовий чіпсет отримала ще крутіша версія X50 – Pro Plus. Проте в Україні вона офіційно не продається.
В цілому смартфон демонструє хорошу продуктивність. Хоча ви можете знайти більш спритні «апарати» за ті ж самі гроші. Проблема в тому, що X50 Pro коштує як флагманські смартфони, які оснащуються найкращими процесорами. При цьому vivo пропонує хоч і дуже хороший, але всеж не флагманський чіпсет. І тут вирішувати вам, чи принципово це для вас.
Автономність
Незважаючи на великий дисплей, X50 Pro – це «живучий» смартфон. В нього на «борту» батарея ємністю більше 4 тисяч міліампер-годин. Вона здатна витримати 17 годин відтворення відео. А це означає: якщо телефон не сильно навантажувати, то про зарядку можна забути на декілька днів.
Смартфон підтримує швидку зарядку на 33 вата, яка є в комплекті. За її допомогою за півгодини акумулятор можна зарядити наполовину, а на «заправку» до «повного баку» піде трохи більше години.
Висновки
У vivo X50 Pro, безсумнівно, є фішки, за яки його можна полюбити. Наприклад, його унікальна система стабілізації зображення деяких шанувальників фотографій точно не залишить байдужими. Чи багато знайдеться людей, які будуть готові віддати 25 тисяч гривень за цю технологію – питання відкрите.
А ось боротися за покупця, який не дуже захоплюється зйомкою, X50 Pro буде дуже важко. Так, в нього гарний дисплей і в цілому він відповідає вимогам до сучасного топового флагмана. Але його чіпсет програє багатьом конкурентам. До того ж не треба забувати, що vivo – компанія нова Україні. А новачкам завжди непросто, незважаючи на те що апарат у компанії вийшов відмінним.