Огляд ігрових навушників JBL Quantum 600: чи вартий бездротовий звук своєї ціни?
Компанія JBL точно входить у ряд лідерів на ринку персональної аудіотехніки, і перше, що приходить у голову при згадці бренду – серйознам звукова апаратура та бездротові колонки, як би це дивно, на перший погляд, не звучало. Тим не менше, в асортименті JBL є й такі неочевидні, на перший погляд, рішення, як ігрові навушники, і вони варті нашої уваги.
JBL не особливо виділяється на ринку ігрових пристроїв, тому було особливо цікаво спробувати, що вони можуть запропонувати геймерам. Нам вдалося протестувати модель JBL Quantum 600, яка явно не претендує на звання бюджетної (її вартість на українському ринку складає близько 4900 гривень), але і не є найдорожчим рішенням – у цьому ж модельному ряді є старша модель Quantum 800. Словом, не зволікаючи, переходимо до огляду цього рішення.
Характеристики JBL Quantum 600:
- Тип підключення: дротове/радіоканал
- Частотний діапазон: 20-20000 Гц
- Об’єм акумулятора: 1300 мАг
- Автономність: до 14 годин
- Роз’єм: USB-C (джек 3.5 мм для підключення кабелем)
- Вага: 346 грамів
- Динаміки: 50 мм, є підтримка 7.1 звуку
Комплектація та дизайн
JBL Quantum 600 поставляються в досить красивій коробці – тут є магнітна кришка, відкривши яку, можна побачити самі навушники та ряд принтів, на який зображений перелік технологій, які підтримуються навушниками. У комплект входить кабель USB-C на USB-A для зарядки, донгл з USB-A для підключення навушників, кабель AUX для дротового підключення, а також посібник користувача. Єдине, що викликає питання – розмір донгла, адже він справді дуже великий, і використовувати його з ноутбуком не дуже зручно. З ПК, звісно, ситуація інша, адже там габарити підключених донглів не особливо грають роль.
У навушників дуже приємний дизайн, який не намагається всім своїм виглядом показати, що це ігровий девайс. Навушники виготовлені з приємного пластику (є як глянцеві, так і матові зони), і єдине, що підсвічується – напівпрозорі логотипи JBL на чаші кожного навушника. Підсвічується ще мікрофон – коли він у вертикальному стані, то індикує червоним кольором про те, що зараз неактивний. Чаші м’які та приємні, і, що важливо, регулюються не лише по висоті, а й дуже гнучкі в плані поворотів. Мікрофон незнімний, але дуже легкий та приємний у використанні – достатньо просто опустити його, коли говорите, та підняти, щоб він вимкнувся. На корпусі є кнопка вимкнення мікрофона, колесо регулювання звуку та кнопка зміни режиму “chat/game”.
Підключення та звук
Основна перевага навушників – можливість бездротового підключення 2.4 ГГц до комп’ютера. Жодних питань до затримок звуку немає, але декілька разів виникала проблема з тим, що донгл “не бачив” увімкнені навушники, і доводилося вимикати їх та вмикати знову. Варто зазначити, що при підключенні навушники добре тримають сигнал, навіть якщо ви відійдете в іншу кімнату. Підтримки Bluetooth немає – лише підключення 2.4 ГГц за допомогою комплектного донгла, або AUX-кабелем. На жаль, при підключенні через AUX-кабель доступний лише стандартний аудіопрофіль, і це не можна змінити за допомогою програмного забезпечення QuantumENGINE.
Звук у JBL Quantum 600 на непоганому рівні. Програмне забезпечення JBL Quantum Engine дозволяє гнучко налаштувати звук – є підтримка просторового звуку QuantumSURROUND , завдяки якому створюється об’ємний звук (особливо приємно використовувати навушники в цьому режимі), багато звукових профілів та багато іншого. У навушниках досить приємні баси, непогані середні та високі частоти. Максимальна гучність на хорошому рівні, звук при цьому не стає змішаним. Тим не менше, важко сказати, що навушники надають найкращий звук за свою ціну. Мікрофон адекватний, але виключно для геймінгу та онлайн-конференцій.
Автономність та програмне забезпечення
У JBL Quantum 600 заявлена автономність на рівні 14 годин (при вимкненій підсвітці), і до цього є питання. Можливо, це проблема нашого екземпляра, але іноді спостерігалась несподівана індикація про низький рівень заряду, і загалом навушники в плані автономності показали себе не найкраще (знову ж, це можна списати на бракований екземпляр, але на користувацький досвід це вплинуло неприємно). Повна зарядка займає близько 2 годин.
У моделі, як ми вже згадували, є підтримка програмного забезпечення JBL Quantum Engine. Воно дає можливість налаштувати звук, підсвітку, звук QuantumSURROUND (також є можливість обрати просторовий звук DTS) та мікрофон. Крім цього, є деякі можливості кастомізації вигляду самої програми та створення пресетів. І, звісно, це програмне забезпечення та повний перелік функцій доступні лише на ПК, хоча навушники можна підключити донглом і до консолі Sony PlayStation.
Висновки
JBL Quantum 600 – досить неоднозначна ігрова гарнітура. Навушники мають чудовий дизайн та приємну посадку, хороше програмне забезпечення та непогано показують себе в іграх. Тим не менше, варто звернути увагу і на звук, який за цю ціну міг бути кращим, а також автономність, яка у нашому екземплярі розчарувала. Словом, обирати цей варіант для покупки слід, прийнявши до уваги усі переваги та недоліки.