Огляд Lenovo Yoga Smart Tab – доступний планшет “два в одному” з крутим звуком та незвичайним дизайном

Планшет для огляду наданий компанією Lenovo

Планшети – це давно знайомі та звичні гаджети, які й досі використовує щодня величезна кількість користувачів. Останнім часом, на мою думку, планшетна галузь пішла і у бік спрощення, і у бік більш професійних девайсів. На перший погляд все складно, але насправді дуже просто – за останні декілька років ми побачили як спрощені планшети, які називаються “розумними дисплеями”, так і більш професійні планшети на флагманських платформах, з професійними програмами, зовншініми клавіатурами та стилусами.

Цей огляд присвячений Lenovo Yoga Smart Tab – справді цікавому пристрою, оскільки він є одночасно як звичним Android-планшетом, призначеним, у першу чергу, для мультимедійного контенту, так і розумним дисплеєм з Google Assistant. Такий гібридний пристрій у нас вперше, тому і викликає непідробну цікавість своєю широкою функціональністю.

Характеристики Lenovo Yoga Smart Tab

  • Дисплей: 10.1 дюйма 1920 x 1200, IPS
  • Чіпсет: Qualcomm Snapdragon 439
  • Оперативна пам’ять: 3/4 ГБ
  • Внутрішня пам’ять: 32/64 ГБ
  • Акумулятор: 7000 мАг
  • Габарити: 242 х 166 х 24 мм, 580 грамів
  • ОС: Android 9.0 Pie

Дизайн

На мою думку, дизайн цього планшета – це як його перевага, так і його недолік – тут залежить від того, що вам більше подобається. Цей планшет отримав ручку круглої форми, що дозволило збільшити об’єм акумулятора, встановити хороші динаміки та ставити планшет на неї, як на підставку. Також ця ручка буде дуже зручною при використанні в режимі читання.

Безумовно, ця ручка збільшує вагу та габарити планшета, завдяки чому його, можливо, не так зручно переносити, наприклад, у наплічнику. На мою думку, планшет ідеальний саме для використання вдома, оскільки його можна поставити вертикально на підставку, використовувати, як смарт-дисплей, або взагалі повісити його на спеціальне кріплення, наприклад, на стіну в кухні. Під підставкою, варто зауважити, є слот під карту пам’яті формату microSD. Я, щоправда, використовував його лише встановленим на підставці або в ручному режимі, оскільки мені справді набагато більше подобається саме режим читання та перегляду контенту. Тим не менше, варто визнати, що розумний дисплей – це також цікавіший сценарій використання.

Варто зауважити, що це не перший девайс з таким дизайном. Раніше компанія вже випускала схожий пристрій, в якого був вбудований проектор, який був розташований саме в цій ручці, і його можна було ставити вертикально, проектуючи зображення, наприклад, на стіну.

Дисплей

Lenovo Yoga Smart Tab отримав IPS-дисплей з діагоаллю 10.1 дюйма з роздільною здатністю Full HD+ (з поправкою на відношення сторін 16:10). Якщо придивлятись впритул, то пікселі буде видно, але на тій відстані, на якій видно пікселі, ніхто не використовує планшети. Дисплей досить яскравий, в приміщенні яскравості більш, ніж достатньо. Варто також зауважити, що використовувати цей планшет при потраплянні сонячних променів дуже важко, оскільки екран глянцевий, і ви просто будете бачити своє відображення.

Розумний дисплей

Сама компанія Lenovo позиціонує цей пристрій, як “розумний дисплей”, для цього використовується Google Assistant. Цей голосовий помічник дозволяє використовувати пристрій, як і інші розумні дисплеї. Функція “OK Google” працює просто ідеально. На жаль, українська мова не підтримується, а от англійська працює чудово. Всі голосові команди працюють ідеально: розумний дисплей повідомляє інформацію про погоду, вмикає різні функції та багато іншого.

Операційна система

Планшет працює на ОС Android Pie, і я підозрюю, що оновлень до десятої версії очікувати не слід. Операційна система перепрацьована, хоча зовні й схожа на чистий Android. Загалом операційна система виглядає досить красиво, приємна в користуванні та швидка.

Потужність

Lenovo Yoga Smart Tab працює на бюджетному чіпсеті Qualcomm Snapdragon 439, в парі з яким, у нашому випадку, 3 ГБ оперативної пам’яті, а внутрішньої пам’яті – 32 ГБ. Є також варіант з 4 ГБ оперативної та 64 ГБ внутрішньої пам’яті.

Незважаючи на моє спершу скептичне ставлення до цього чіпсета, він досить непогано показав себе у повсякденній роботі, швидко запускаючи всі мультимедійні програми. Планшет досить погано показує себе в іграх, але я не думаю, що хтось купуватиме пристрій такого типу саме для цього. За час користування буквально пару разів були зависання, але вони зовсім незначні.

Автономність

Планшет працює близько 12 годин змішаного користування, і це справді непоганий результат – пристрій гарантує цілий день безперервного користування, або на два дні в середньому темпі. Особисто мені такої автономності з головою вистачає, і тут варто подякувати саме ручці, завдяки якій вдалося збільшити об’єм акумулятора.

Режим продуктивності

Компанія Lenovo додала режим продуктивності, який є моїм фаворитом для перегляду мультимедійного контенту. В пристрої з’явилось щось схоже на Chrome OS, хоча, безумовно, тут все набагато простіше. В цьому режимі внизу дисплея з’являється трей, схожий на Windows чи ту ж Chrome OS, в якому є три кнопки навігації та іконки запущених програм. Особливо приємно було використовувати планшет, поставивши його вертикально на підставку та ввімкнувши режим продуктивності з підключеною мишкою, оскільки так можна дистанційно керувати деякими функціями планшета.

Звук

На мою думку, саме звук з мультимедійних динаміків важливий при виборі планшета, і тут з ним все більш ніж в порядку. Специфічна конструкція планшета дозволила встановити на двох “виходах” цієї ручки стереодинаміки від компанії JBL, які забезпечують просто чудовий звук. Якщо ви не любитель перегляду контенту в навушниках, вам явно варто звернути увагу на цей планшет, як на пристрій з хорошим звучанням.

Камера

На моє глибоке переконання, камера – це останнє, на що варто звертати увагу при виборі планшета для мультимедіа, але цей пункт все одно цікавить деяких користувачів, тому варто коротко росказати основні враження. Оскільки я взагалі не розглядав камеру планшета, як засіб для зйомки серйозних фото, які на щось претендують, мене якість повністю задовільнила. Я вважаю, що ця камера потрібна лише для скану документів, і то в екстрених ситуаціях, і з цим вона непогано дає собі раду. Автентифікація при хорошому освітленні досить швидка, а от ввечері планшет може попросити ввести пароль.

Ціна та висновки

Версія 3/32 ГБ коштує близько 8000 гривень, а 4/64 ГБ – в середньому на тисячу дорожча. І тут все досить неоднозначно.

Lenovo Yoga Smart Tab – це планшет, що поєднує в собі розумний дисплей. Звісно, не слід розраховувати на максимальну потужність, та девайс пропонує набагато ширшу функціональність, ніж конкуренти за цю ж суму, а подібних рішень на ринку поки просто немає.

Для кого створений Lenovo Yoga Smart Tab? Тут немає однозначної відповіді, оскільки все залежить від індивідуальних сценаріїв використання. Для перегляду мультимедіа та використання в режимі розумного дисплея він підійде просто чудово, особливо потішив звук. Дивитись ролики чи слухати музику, поки ви зайняті іншими справами – просто ідеально.

Тому, варто відштовхуватись саме від того, який сценарій використання найбільш звичний для вас. Особисто я можу впевнено сказати, що пристрій хоч і не без недоліків, але викликав у мене те відчуття, коли справді не знаєш, який досвід користування зможе надати пристрій. Таких гібридних планшетів просто немає, а форм-фактор “планшета з ручкою” виявився дуже приємним для читання та браузингу, а також не потрібно перейматись пошуком підставки, завдяку вбудованій.


Не пропустіть