Огляд Lenovo Yoga Pro 7 14IRH8 – компактний стильний ноутбук з потужною начинкою
Модельний ряд Lenovo Yoga на ринку вже досить давно, і в його рамках компанія досить часто пропонує непогані рішення, який вдається поєднувати компактність з безкомпромісною продуктивністю. Так, судячи з набору характеристик, однією з таких моделей є Lenovo Yoga Pro 7 14IRH8, який має процесор Intel та відеокарту NVIDIA останнього покоління. Ми змогли протестувати її і готові поділитися своїми враженнями, щоб ви змогли зробити свої висновки та вирішити, чи варта вона вашої уваги.
Характеристики Lenovo Yoga Pro 7 14IRH8:
- Дисплей: 14.5 дюйма, 3072 х 1920 пікселів (3К), IPS, 400 ніт, 120 Гц, 100% P3, Dolby Vision
- Процесор: Intel Core i7-13700H, 14 фізичних ядер, 20 віртуальних потоків, 45 Вт
- Оперативна пам’ять: 16 ГБ LPDDR5 з частотою 5200 МГц
- Внутрішня пам’ять: 512 ГБ SSD
- Графічний адаптер: NVIDIA GeForce RTX 4050, 6 ГБ GDDR6
- Акустика: 4 x 2.0 Вт, підтримка Dolby Atmos
- Роз’єми: один HDMI, один USB-C з DisplayPort і Thunderbolt, один USB 3.2 Gen1, один USB 3.2 Gen2, jack 3.5 мм
- Бездротові інтерфейси: Bluetooth 5.1, Wi-Fi 6E
- Безпекові фішки: апаратний модуль TPM 2.0, шторка веб-камери E-shutter
- Об’єм акумулятора: 73 Вт/год
- Габарити та вага: 325.5 х 226.49 х 15.6 мм, 1.49 кг
Дизайн та дисплей
Розпочнемо з вигляду ноутбука – модель має дуже стильний мінімалістичний дизайн, компактні габарити і чудову ергономіку. Тут використовується дуже великий трекпад і традиційна клавіатура Lenovo. По боках від клавіатури розташовані мультимедійні динаміки. Варто згадати про те, що в ноутбука зверху є спеціальний виступ у місці розташування фронтальної камери, у якому є шторка конфіденційності E-shutter. На кришці моделі розташовані акуратні логотипи Lenovo та YOGA.
У моделі використовується дуже якісний IPS-дисплей – його діагональ складає 14.5 дюйма, роздільна здатність – 3072 х 1920 (3К з поправкою на відношення сторін). У ноутбуці використовується антивідблискове покриття, частота оновлення панелі складає 120 Гц. Кольорове охоплення DCI-P3 складає 100%, підтримується Dolby Vision. Заявлена яскравість складає 400 ніт. Дисплей чудово підходить для професійної роботи, особливо приємний момент – неймовірна плавність, яка явно контрастує з традиційними дисплеями, частота оновлення яких складає 120 Гц. У дисплея дуже якісне калібрування – показник Delta-E < 1.
Апаратне забезпечення
За роботу моделі відповідальний процесор останнього покоління Intel Core i7-13700H, який оснащений 14 ядрами (серед яких 6 продуктивних та 8 енергоефективних). Частота продуктивних у Turbo Boost може досягати 5 ГГц, загальна кількість віртуальних потоків досягає 20. Процесор виготовлений за 10-нанометровим техпроцесом, заявлений TDP складає 45 Вт. Цього процесора цілком вистачить для більшості користувачів на роки вперед для усіх професійних задач. Ноутбук базується на платформі Intel Evo.
За графічну складову відповідальна відеокарта NVIDIA GeForce RTX 4050 – це відеокарта останнього покоління NVIDIA, і на даний момент на ринку небагато ноутбуків, які оснащені цим адаптером. Цієї відеокарти цілком вистачає не лише для кіберспортивних дисциплін, але й для сучасних ігор та просунутих задач, які базуються на потужності графічного адаптера. Що важливо для багатьох задач (у тому числі ігрових), ця відеокарта відноситься до серії RTX, тобто підтримує апаратне трасування променів. Об’єм відеопам’яті GDDR6 складає 6 ГБ. Заявлене енергоспоживання відеокарти складає 70 Вт.
Пам’ять
У парі з процесором Intel Core i7-13700H працює 16 ГБ оперативної пам’яті. Цього об’єму вистачає для потреб більшості сучасних користувачів, і варто зазначити, що можливості її розширення немає – оперативна пам’яті в цій моделі розпаяна на материнській платі. Що важливо, це енергоефективна пам’ять LPDDR5, яка має дуже високу частоту – 5200 МГц.
Для зберігання даних у нашій конфігурації використовується SSD формату M.2, об’єм якого складає 512 ГБ. Такий об’єм достатній для встановлення усього ряду необхідного професійного програмного забезпечення та комфортної роботи. У випадку ж, якщо для вас такий об’єм не є достатнім, доступна і старша конфігурація, в якій об’єм SSD складає вже 1 ТБ.
Роз’єми та інтерфейси
Для професійного ноутбука, незважаючи на потужність, екран та інші параметри, важливо мати хороший набір роз’ємів, який дозволяє комфортно працювати без перехідників. Ноутбук має один HDMI, один Thunderbolt 4 (з USB 4, Power Delivery та DisplayPort), один USB-C 3.2 Gen 2 з Power Delivery, а також один USB-A 3.2 Gen 1. Окрім цього, варто згадати про jack 3.5 мм для підключення навушників.
Якщо говорити про бездротові інтерфейси, одразу слід зазначити – модель не має можливості встановлення SIM-карти для підтримки мобільного зв’язку 3G/4G. При цьому є сучасний Wi-Fi 6E та Bluetooth 5.1 для бездротового підключення. Можливості підключення інтернету через RJ-45 немає.
Автономність та фішки
За автономність у Lenovo Yoga Pro7 14IRH8 відповідальний акумулятор об’ємом 73 Вт/год. Заявлений час автономної роботи складає до 10 годин, і це дуже непогано, враховуючи, що тут використовується досить енерговимогливе та потужне апаратне забезпечення, а також те, що об’єм акумулятора для ноутбука такого формату не рекордний. Окрім цього, слід згадати про підтримку швидкої зарядки – з моделлю поставляється блок живлення потужністю 140W, зарядка відбувається через USB-C.
З фішок моделі варто згадати, у першу чергу, блок апаратного шифрування TPM 2.0, завдяки якому є повноцінна підтримка Windows 11. Окрім цього, як ми вже згадували, веб-камера ноутбука (роздільна здатність якої, до речі, складає FullHD), має вбудовану шторку E-shutter. Також модель оснащена ІЧ-камерою і ToF-сенсором – все це потрібно для забезпечення роботи Windows Hello. В оснащення моделі також входять два динаміки потужністю 2 Вт, є підтримка Dolby Atmos. З фішок також слід згадати можливість відкриття на 180 градусів, а також сертифікацію за стандартом MIL-STD-810H.
Висновки
Lenovo Yoga Pro 7 14IRH8 – це ноутбук, що поєднує в собі передові характеристики та стильний дизайн. Його деталізовані технічні характеристики і функціональні можливості роблять його привабливим вибором для широкого спектру користувачів, особливо тих, хто вимагає високої продуктивності та дуже якісного дисплея з безкомпромісною плавністю.
До ключових переваг моделі, як ми вже неодноразово згадували, можна віднести дисплей з частотою оновлення 120 Гц, роздільною здатністю 3К та відмінним калібруванням. Окрім цього, вона ще й може продемонструвати флагманську продуктивність завдяки зв’язці потужного процесора та сучасної відеокарти, набір оперативної та внутрішньої пам’яті також не викликає питань. Не варто забувати і про непоганий набір портів, враховуючи позиціювання моделі.
Щоправда, незважаючи на усі переваги моделі, у неї є й недоліки, хоч і не дуже значні. До них можна віднести неможливість розширення оперативної пам’яті та відсутність RJ-45 для підключення до Інтернету кабелем. Якщо вам підходить таке відношення плюсів та мінусів, і особливо важливі вам ті аспекти, які є сильними сторонами ноутбука, його явно варто розглянути як варіант для покупки.