Огляд ноутбука Lenovo ThinkPad X1 Nano: найлегший бізнес-ноутбук компанії

Ноутбук для огляду надано українським офісом Lenovo

X1 Nano – нова модель в лінійці ThinkPad від Lenovo. Вона має багато спільного зі своїми побратимами. Це невеликі розмір та вага і при цьому ноутбук дуже міцний. Також є у нього і свої фішки. Наприклад, це найлегший представник родини ThinkPad. Він важить менше кілограма. Це приблизно як чотири сучасних смартфони.

Звісно, що його розміри тягнуть за собою і деякі компроміси. Як будь-який ноутбук з дуже тонким корпусом, X1 Nano має мінімальну кількість портів. Отже, якщо вам доводиться приєднувати велику кількість пристроїв, без док-станції не обійтися.

Другий компроміс, до якого вам доведеться звикати, – це клавіатура. Вона в цілому класична для ThinkPad. Проте, знов-таки, через компактні розміри компанії довелося дещо змінити і клавіатуру.

Якщо все це для вас не є проблемою, ви отримаєте справжнє задоволення від роботи з Lenovo ThinkPad X1 Nano. Адже в цілому це дуже зручний, потужний та функціональний ноутбук для тих, хто, перш за все, цінує мобільність. Він маленький, легкий та міцний. При цьому його батарея з легкістю може протриматися без зарядки цілий робочий день.

Огляд Lenovo ThinkPad X1 Nano

Характеристики Lenovo ThinkPad X1 Nano

  • Екран: 13 дюймів, IPS, 2160x1350p;
  • Процесор: Intel Core i5-1130G7;
  • Web-камера: 720p + ToF;
  • Оперативна пам’ять: 16 ГБ;
  • Операційна система: Windows 10 Pro;
  • Порти та роз’єми: 2 X Thunderbolt 4, Combo jack;
  • Інтерфейс підключення: Wi-Fi, Bluetooth 5.2, 3G/4G LTE;
  • Вага: 939 г;

Дизайн та особливості

Зовнішність ThinkPad X1 Nano навряд чи когось здивує. Вона традиційна для лінійки. У правому нижньому купі палуби красується напис ThinkPad. Є він і на кришці, де також додано X1.

Огляд Lenovo ThinkPad X1 Nano

Можна сказати, що X1 Nano – це зменшена версія X1 Carbon. Звісно, що у даному випадку мова, перед усім, йде про те, який вигляд мають ці ноути. Nano тонший: задня частина заввишки – менше 17 міліметрів, передня – 14 міліметрів. Вага – трохи більше 900 грамів.

За замовченням X1 Nano чорного кольору. Але може бути і «карбонова» текстура. Сама поверхня дуже чутлива до відбитків пальців.

Основний матеріал корпусу – магнієвий сплав. Це дозволяє робити конструкцію легкою та одночасно дуже міцною. Корпус не гнеться. А щоб прогнути клавіатуру, треба дуже сильно натиснути по центру. Чого, звісно, у повсякденному житті ніхто навмисно робити не буде.

Огляд Lenovo ThinkPad X1 Nano

Кришка чорна матова, та дуже добре збирає відбитки. Вона також дуже міцна. Коли тиснеш на неї ззаду, вона не прогинається, а зображення на екрані ніяк не реагує на натискання. Ба більше, ви навіть можете підняти весь ноутбук, тримаючи його за один край кришки. Вона з легкістю це витримує.

Огляд Lenovo ThinkPad X1 Nano

Огляд Lenovo ThinkPad X1 Nano

Шарніри відрегульовані відмінно. Вони надійно утримують кришку під будь-яким кутом, максимальний градус якого 180. При цьому кришку без проблем можна відкрити однією рукою.

Загалом, перші враження від взаємодії з ThinkPad X1 Nano дуже позитивні.

Порти та безпека

Порти – м’яко кажучи, не найсильніший бік ноутбука. Тут всього два Type-C з підтримкою USB 4 та Thunderbolt 4. Їх можна використовувати для під’єднання додаткових дисплеїв. X1 Nano вміє керувати трьома незалежними екранами. Також є 3,5-міліметровий jack.

фото lenovo.com

Скоріш за все, вам все ж таки знадобиться док-станція чи адаптер. Наприклад, якщо ви захочете підключити швидкісний дротовий інтернет. До того ж один з портів Type-C час від часу буде зайнятий зарядкою.

Всі корисні входи розташовані ліворуч. З правого боку – лише вентиляція та кнопка живлення. Теоретично, Lenovo могла б перенести останню на палубу, щоб розмістити додатковий порт або роз’єм для замка Кенсінгтона. Останнього тут взагалі немає.

Огляд Lenovo ThinkPad X1 Nano

За безпеку відповідає інфрачервона камера та сканер відбитків пальців, який розташовано під клавіатурою. Камери – web та ІЧ – можна закрити механічною шторкою.

Зв’язок

ThinkPad X1 Nano оснащено модулем Wi-Fi від Intel, який підтримує всі поширені стандарти. Швидкість передачі даних дуже пристойна.

Також можна обрати версію ноута зі слотом під SIM-карту. Але майте на увазі, встановити його потім додатково не вдасться. Тож приймати рішення треба одразу.

LAN-порту для підключення інтернету немає. Але для цих цілей можна використовувати один з портів Type-C. Щоправда, у цьому випадку знадобиться адаптер.

Клавіатура і тачпад

Зменшення корпусу призвело й до зменшення клавіатури. «Обрізати» довелося, як самі клавіші, так і їх хід. Після звичайного ноутбука відчувається незручність. Але до нового розміру звикаєш, адже в цілому клавіатура виконана дуже якісно.

Огляд Lenovo ThinkPad X1 Nano

Вже традиційно для лінійки, клавіатура водонепроникна і оснащена двоступеневим фоновим підсвічуванням.

Огляд Lenovo ThinkPad X1 Nano

Незважаючи на брак вільного місця, трекпоінт лишився. Не зникли і кнопки над сенсорною панеллю. Тож, ThinkPad X1 Nano має повноцінний тачпед та трекпоінт. Обидва працюють відмінно.

Дисплей

X1 Nano має IPS дисплей зі співвідношенням сторін 16:10 та роздільною здатністю 2160 x 1350 пікселів. Дисплей з матовим покриттям, яке добре бореться з відблисками. Також може бути сенсорний шар, але не в нашому випадку. Тож, про його роботу нічого сказати не можемо.

Заявлена максимальна яскравість екрану – 450 ніт – цілком відповідає дійсності. Контрастність теж на дуже високому рівні. Дисплей з підтримкою HDR.

Огляд Lenovo ThinkPad X1 Nano

В цілому дисплей якісно відтворює контент будь-якого типу. Передача кольорів майже відмінна. А відхилення від ідеальних показників якщо і є, то вони знаходяться за межами, які здатне розгледіти людське око.

Продуктивність

ThinkPad X1 Nano пропонується на вибір з одним із процесорів Intel: або Core i5, або Core i7. Оперативна пам’ять – завжди 16 ГБ. Пам’ять впаяна в материнську плату. Тож, її не можна розширити.

Ноутбук працює без затримок, виконуючи будь-які повсякденні завдання.

Як і інші ноутбуки лінійки ThinkPad, X1 Nano – не є ігровою машиною. Але більшість ігор запустити на ньому цілком реально. Щоправда, доведеться використовувати не максимальні налаштування графіки.

Батарея

Ноутбук оснащено батареєю ємністю 48 ват-годин. Виробник обіцяє, що цього має вистачати на 13,6 години. На практиці, звісно, розрядити батарею можна і швидше. Але на день автономної роботи X1 Nano впевнено вистачає.

Батарея підтримує швидку зарядку потужністю 65 Вт. За годину акумулятор можна зарядити на 80%. Повна зарядка займає приблизно 1,5 години.

Огляд Lenovo ThinkPad X1 Nano

Висновки

Lenovo ThinkPad X1 Nano – це ноутбук, в першу чергу, для тих, хто цінує мобільність. Він маленький, легкий, потужний та дуже міцний. При цьому батареї вистачає на день автономної роботи. Додайте до цього слот для SIM-карти і отримаєте відмінний пристрій для подорожей чи відряджень.

Є у X1 Nano і недоліки. Але вони всі передбачувані і великою мірою надумані. Навряд чи хтось очікує, що у такого маленького ноутбука буде повноцінна клавіатура, чи купа портів.


Не пропустіть