Огляд планшета Lenovo Tab P11 Pro: для тих, хто шукає альтернативу ноутбукам

Планшет для огляду надано українським офісом Lenovo

В 2021 році ринок планшетів помітно не змінився. Все як і раніше: домінує iPad. Інші ж гравці намагаються закріпитися в своїй ніші, де не доводиться напряму стикатися з продукцією від Apple. Вирішила на цьому шляху пошукати щастя і Lenovo.

Компанія запропонувала покупцю досить незвичний продукт – Tab P11 Pro. Це планшет, який має відмінний OLED-екран, динаміки зі стереоефектом та велику батарею. Тобто все, що необхідно для споживання якісного відео-контенту. Але це далеко не все, чим може похизуватися планшет Lenovo.

В арсеналі гаджета достатньо «зброї», щоб у багатьох випадках повноцінно замінити ноутбук: тут і зручна клавіатура, і спеціальна ручка, так звана, Lenovo Pen. Ще й сканер відбитків пальців на додачу.

Огляд Lenovo Tab P11 Pro (фото itsider.com.ua)

Тож, чи дійсно Lenovo Tab P11 Pro може скласти гідну конкуренцію будь-якому сучасному планшету, чи навіть ноутбуку? Щоб отримати відповідь, давайте розглянемо детально цей девайс.

Характеристики Lenovo Tab P11 Pro

  • Екран: 11.5 дюйма, OLED, 2560×1600;
  • Процесор: Snapdragon 730G;
  • Основна камера: 13 МП, 5 МП;
  • Фронтальна камера: 8 МП, 8 МП;
  • Пам’ять: 6/128 ГБ;
  • Мережі – 1 SIM 4 LTE;
  • Операційна система: Android 10;
  • Порти та роз’єми: 1 x USB Type-C
  • Інтерфейс підключення: Wi-Fi, Bluetooth 5.0;
  • Комплектація: планшет, клавіатура, зарядний пристрій, стилус.

Огляд Lenovo Tab P11 Pro (фото itsider.com.ua)

Дизайн та технічні особливості

Lenovo Tab P11 Pro виглядає дуже надійно. Здається, навіть занадто надійно, як для планшета, який навряд чи будуть використовувати під час активного відпочину в горах. Корпус девайсу виконано із алюмінію.

При цьому він має дуже строгий діловий вигляд: планшет добре впишеться в сучасний офіс. Тай у діловій поїздці з таким простоєм ви будете справляти дуже солідне враження.

З іншого боку, не треба зациклюватися на його «Pro-фесійності». Він добре підходить і для домашнього використання. У планшета відмінний екран, вдале співвідношення сторін, зручна підставка та витривала батарея. Що ще треба для відпочинку на дивані.

Підставка, яку виконано із дуже приємної тканини, добре доповнює «холодну» металеву конструкцію. З нею планшет відчувається ще й домашнім «звіром», а не тільки офісним «роботом».

В цілому пристрій виглядає дуже елегантно. Він дуже тонкий – всього 5,8 міліметрів. Рамки навколо екрану теж тоненькі. Щоправда, нема 3,5-міліметрового роз’єму для навушників, що декого може розчарувати.

Дисплей

Що б не говорили про планшети, але найголовнішим його елементом лишається дисплей. Саме він відповідає за основні враження від користування. І екран Tab P11 Pro здатен вразити. Він чіткий, кольоровий та контрастний. Завдяки цьому планшет від Lenovo – це один з найкращих варіантів для перегляду фільмів.

Огляд Lenovo Tab P11 Pro (фото itsider.com.ua)

Незалежно від жанру контенту – бойовик, «документалка» чи фентезі – екран дарує новий досвід споживання відеоряду.

Дещо засмучує відсутність високої частоти оновлення картинки. Але цей факт не може зіпсувати загального враження. Під час читання чи перегляду фільмів цього непомітно. Відчути це зможуть хіба що геймери.

Чудово підходить для перегляду відео і співвідношення екрану – 16:10. Хоча, можливо, це не ідеальний варіант для роботи з документами. Скоріш за все, розробники прекрасно це усвідомлювали та навмисно віддали перевагу відео-контенту.

Екран добре відпрацьовує під яскравим сонцем. Тож планшетом зручно користуватися у різних середовищах та погодних умовам. І це важливо для пристрою, який будуть брати у подорожі.

Камера

З одного боку, завжди виникає питання: хто взагалі робить фотографії на планшет? З іншого, є відповідь: для чогось планшети ж оснащують оптикою. Lenovo Tab P11 Pro не є виключенням. Його оснащено чотирма модулями: двома на задній панелі, та ще двома селфі-модулями.

Огляд Lenovo Tab P11 Pro (фото itsider.com.ua)

Жоден з цих модулів не претендує на фотографічні шедеври. Камери тут скоріш для фотографування документів та конференцій, а ніж для вражаючих знімків. Динамічний, діапазон, контрастність, насиченість – про все це немає жодного сенсу розмовляти. У переважної більшості власників Tab P11 Pro в кишені буде смартфон, який зробить знімок набагато краще. Тож, немає причин перейматися.

Якість зображення помітно погіршується за умов поганого освітлення. Що цілком очікувано. Тож, якщо треба провести важливу конференцію, краще уникати темних приміщень.

Додаток камери запускається швидко та має дуже простий та зручний інтерфейс.

Треба визнати: всі знають, що планшети мають, м’яко кажучи, посередні камери. І Tab P11 Pro цілком відповідає цім стандартам.

Продуктивність

Висока продуктивність – це не завжди те, чого очікуєш від планшету. Перегляд відео та робота з документа – ось основні задачі таких пристроїв. А для цього потужного процесора не потрібно. Кому потрібно чогось більшого, купують ноутбуки.

Tab P11 Pro теж неможна назвати надпотужним пристроєм. Його оснащено процесором Snapdragon 730G. Його з головою вистачає для більшості задач. Але не треба очікувати, що він буде демонструвати дива продуктивності.

Оперативна пам’ять – 6 ГБ. І цього цілком достатньо, щоб зберігати в пам’яті необхідні програми. А вбудованої пам’яті на 128 ГБ цілком вистачить на декілька років.

З іграми все набагато складніше. Tab P11 Pro зможе подарувати «базові» враження. Але, звісно, що він не замінить повноцінну консоль.

Також треба бути готовим до того, що не всі програми на Android адаптовані під цей гаджет. Проте це загальна проблема для операційної системи, в якій працює забагато пристроїв з різним формфактором.

До того ж, тим, хто хоче перейти з iPad на Tab P11 Pro, треба впевнитися, що всі необхідні їм програми існують в екосистемі Android.

Батарея та автономність

Одна з головних переваг Tab P11 Pro – це автономність. За день батарею планшета майже неможливо «вбити». Це не дуже важливо десь у офісі. А ось у подорожах – велика перевага.

Приємним бонусом є наявність швидкої зарядки у комплекті. Це важливо, коли мова йде про батарею ємністю 8,4 тисячі міліампер-годин.

Клавіатура

Tab P11 Pro потрапив до нас в комплекті з клавіатурою, стилусом і магнітною підставкою. Клавіатура і підставка допомагають захистити планшет, оскільки їх зовнішня сторона має текстильне покриття, яке надає планшету вишуканості.

Клавіатура невелика, але ідеально підходить для написання електронних листів, повідомлень в соціальних мережах і т.д. Вона є типовою для Lenovo. Це не означає, що вона така сама, як, наприклад, на ThinkPad. Але вона має достатньо великі клавіші з пристойним ходом для таких розмірів. В цілому ж не варто забувати, що це все ж таки планшет. І він не може мати повноцінною клавіатури, як ноутбук.

Огляд Lenovo Tab P11 Pro (фото itsider.com.ua)

Деякі питання викликає тачпад. Ймовірно, можна було б обійтися і без нього, враховуюче те, що тут тачскрін. До того ж, на місці тачпаду можна було б розмістити додатковий ряд клавіш.

Огляд Lenovo Tab P11 Pro (фото itsider.com.ua)

Стилус має 4096 рівнів натиску і виконаний з алюмінію. Заряджається він через порт USB-C на верхньому кінці. Єдиний недолік стилуса полягає в тому, що він не кріпиться до планшета за допомогою магніту, а має силіконовий чохол, який можна приклеїти до задньої частини пристрою чи чохла. Стилус зручний і легкий, оснащений двома кнопками і працює добре.

Висновки

Lenovo Tab P11 Pro неможна розглядати як повноцінний девайс для бізнесу. Для цього є спеціальні пристрої. Такі, наприклад, як Lenovo ideapad 5i Pro Gen 6. Як не крути, але на планшеті незручно працювати з документами цілий день. Екран не дуже великий, та й клавіатура у ноутбука все ж таки зручніша.

Огляд Lenovo Tab P11 Pro (фото itsider.com.ua)

Але якщо вам потрібен витривалий помічник у подорожах, який дозволяє і з документами попрацювати, і відео подивитися, Lenovo Tab P11 Pro – це те, що вам треба. Планшет має відмінний екран та велику батарею. Він дуже компактний та ергономічний.

Процесор не може похизуватися великою продуктивністю. Але для задач, з якими стикається планшет, вона і не потрібна. Так само, як і просунута камера. Вона типова для таких пристроїв. Проте її цілком вистачить для конференцій.


Не пропустіть