Огляд Lenovo Legion Go – потужна портативна консоль на Windows із відмінним екраном
Ринок портативних ігрових консолей за останні роки переживає суттєве відродження, і на ньому вже є не лише Valve та ряд маловідомих китайських компаній – такі великі гравці на ПК-ринку, як Lenovo, MSI та Asus, також пропонують свої рішення. Ми отримали можливість протестувати портативну консоль Lenovo Legion Go і готові поділитися з вами своїми враженнями від використання цієї моделі.
Характеристики Lenovo Legion Go виглядають досить цікаво – модель явно націлена на флагманський сегмент портативних ігрових консолей, про що говорить їїї продуктивне апаратне забезпечення та великий екран із топовими характеристиками, тому нам одразу стало цікаво, які результати консоль може показати в реальних сценаріях використання. Не зволікаючи, переходимо до огляду Lenovo Legion Go.
Характеристики Lenovo Legion Go:
- Платформа: AMD Ryzen Z1 Extreme 3.3 ГГц (у нашій конфігурації)
- Графічний адаптер: інтегрований AMD Radeon
- Оперативна пам’ять: 16 ГБ
- Внутрішня пам’ять: SSD об’ємом 512 ГБ (у нашій конфігурації, доступно до 1 ТБ)
- Операційна система: Windows 11 Home
- Дисплей: IPS QuadHD+ (2560 x 1600), 16:10, 144 Гц
- Бездротові інтерфейси: Wi-Fi 6E, Bluetooth 5.2
- Роз’єми: USB-C (2Х) з підтримкою USB PowerDelivery 3.0 та DisplayPort 1.4), jack 3.5 мм, слот для карт пам’яті microSD
- Акумулятор: 49.2 Вт/год, є підтримка швидкої зарядки потужністю 65W
Дизайн та дисплей
Розпочнемо з дизайну Lenovo Legion Go – так, незважаючи на те, що консоль явно позиціонує себе як конкурента Valve Steam Deck та Asus ROG Ally, за форматом вона дуже схожа на Nintendo Switch – тут така сама ніжка-підставка, що дозволяє зручно поставити консоль на рівну поверхню, а також два контролери, які можна зняти та використовувати дистанційно – буквально як Joy Con у Nintendo Switch. Окрім традиційних стіків, хрестовин та чотирьох функціональних клавіш, у кожного з двох контролерів є дві задні кнопки, як у Xbox Elite Controller. Також слід згадати про те, що у правого контролера є скрол-колесо. До недоліків тут можна віднести хіба те, що тут невеликий трекпад.
Однією із незаперечних переваг з апаратного боку, але спірних з функціонального, є дисплей. Так, серед конкурентів тут явно найкращий дисплей, матриця справді топова – IPS з діагоналлю 8.8 дюйма, роздільною здатністю 2560 х 1600 пікселів, частотою оновлення 144 Гц, яскравістю 500 ніт та покриттям кольорового простору DCI-P3 на рівні 97 відсотків. Окрім цього, варто згадати про те, що дисплей покритий захисним склом Corning Gorilla Glass 5.
Апаратне забезпечення та продуктивність
За роботу Lenovo Legion Go відповідальна топова платформа AMD Ryzen Z1 Extreme, яка виглядає, як обрізаний флагманський процесор для ноутбуків – у бенчмарках ця платформа часто обходить середньобюджетні десктопні процесори останніх поколінь. У парі з нею працює 16 ГБ оперативної пам’яті, що зараз є стандартом комфортної роботи, а об’єм внутрішнього SSD-накопичувача складає до 1 ТБ (у нашому випадку це SSD
Слід одразу зазначити, що Lenovo Legion Go виграє в плані апаратної продуктивності у Steam Deck. Щоправда, не варто забувати, що платформа від AMD, що встановлена у Steam Deck, націлена у першу чергу на енергоспоживання до 15W, у той час як AMD Z1 Extreme, що встановлений у Legion Go, далеко не такий скромний і спокійно може доходити до 30W. Тим не менше, незважаючи на більший, ніж у Steam Deck акумулятор, удар по автономності дуже відчутний. Незважаючи на це, продуктивність тут не розчаровує – вона одна із найкращих на ринку.
Тим не менше, варто зауважити, що у Triple A проекти, навіть не найновіші, у QuadHD при частоті оновлення 144 Гц пограти не вийде, навіть у продуктивному (“Performance”) режимі. Для комфортного фреймрейту налаштування доведеться знижувати, від чого перевага такого крутого дисплея, на жаль, втрачається. Щоправда, багато інді-ігор в такій роздільній здатності спокійно можна грати, але від Lenovo Legion Go та подібних консолей очікуєш, у першу чергу, саме хорошого користувацького досвіду в Triple A. Його спокійно можна досягти, але знизивши роздільну здатність.
Програмне забезпечення
Windows 11 (а саме Windows 11 Home встановлена за замовчуванням) на таких портативних консолях – це одночасно і перевага, і недолік. Так, сумісність з усім програмним забезпеченням та іграм, що доступні на Windows 11 – це дуже круто, але слід врахувати, що це у першу чергу десктопна система, і недоліки тут досить очевидні, хоча 8.8-дюймовий дисплей їх трішки згладжує, порівнюючи з меншими консолями, що поставляються з цією ОС.
Слід також згадати про Lenovo Legion Space – програмний лаунчер, що підтримує навігацію за допомогою контролерів (варто зазначити, що один із важливих недоліків при роботі з Windows – необхідність використання сенсорного екрану при наявності контролерів). У цього лаунчера є можливість легкого підключення різноманітних ігрових сервісів – Steam, Epic Games, GoG Ubisoft Connect, тощо. Є можливість обирати режими продуктивності, роздільну здатність, частоту оновлення та налаштовувати контролери.
Роз’єми та інтерфейси
Знизу та зверху консолі є роз’єми USB-C. Також зверху, окрім кнопок ввімкнення та регулювання гучності, розташовані решта роз’ємів – ще один USB-C, jack 3.5 мм, а також слот для карти пам’яті формату microSD. Слід зазначити, що тут не звичайні USB-C – обидва мають підтримку USB4 зі швидкістю 40 Гбіт/с. По боках “основного планшета” Lenovo Legion Go розташовані пропрієтарні конектори для підключення фірмових контролерів.
Якщо мова про бездротові інтерфейси, з цим у Lenovo Legion Go все також у повному порядку. Консоль оснащена підтримкою сучасних стандартів Wi-Fi 6E та Bluetooth 5.2, і загалом, швидкість та стабільність обох підключень під час тесту не викликала жодних питань.
Автономність
Дуже важливий момент для портативних консолей – автономність, адже це одна з головних причин покупки пристроїв такого формату – можливість грати автономно, без підключення до джерела живлення. Тим не менше, всі наявні на ринку рішення демонструють посередні показники автономності, і Lenovo Legion Go тут не виключення, не в останню чергу через продуктивне ресурсовимогливе апаратне забезпечення, а також флагманський екран.
Тим не менше, близько 2 годин у Triple A проектах, як і конкурентні рішення, завдяки акумулятору об’ємом 49.2 Вт/год, консоль витримує. Щоправда, тут є підтримка швидкої зарядки потужністю 65W, яка дозволяє зарядити консоль від нуля до ста відсотків за трохи більше ніж одну годину. Словом, якщо ви плануєте довгу ігрову сесію, підзарядка знадобиться.
Цікавий аксесуар – Lenovo Legion Glasses
Окрім самої консолі та широкого ряду аксесуарів для неї, варто згадати також про підтримку окулярів Lenovo Legion Glasses, які нам вдалося протестувати разом із консоллю. Ці флагманські смарт-окуляри мають досить незначні габарити, але легко підключаються до Lenovo Legion Go (чи будь-якого іншого пристрою з USB-C роз’ємом, що має роз’єм USB-C з підтримкою USB 3.2 та USB PowerDelivery 1.2), і дозволяють грати у VR на великому екрані.
Тут використовується топова micro-OLED матриця з роздільною здатністю 1920 x 1080 пікселів та частотою оновлення 60 Гц. Слід також згадати про максимально багатий комплект поставки – тут і транспортувальний кейс, і три різні насадки на оправу для фіксації на носі користувача, і оправа для лінз із рецептом. Окуляри не потребують стороннього апаратного забезпечення, і працюють одразу ж після підключення по USB-C – “Plug and Play”. Також слід згадати про вбудовані динаміки.
Висновки
Lenovo Legion Go – це дуже цікавий пристрій, і одна з найкращих, якщо не найкраща портативна ігрова консоль на ринку за сукупністю апаратних характеристик та фішок. Тим не менше, вона має і недоліки, і перед покупкою важливо зрозуміти, чи саме такого формату пристрій вам потрібен і що переважає – переваги чи недоліки. Якщо переваги – рекомендуємо спробувати консоль власноруч та розглянути її, як варіант для покупки.
Якщо ви вже придбали Legion Go і хочете спробувати цікавий аксесуар, що перенесе вас у світ доданої реальності – варто звернути увагу на Lenovo Legion Glasses. Хоч цей пристрій явно більш нішевий, але від цього не менш технологічно крутий та цікавий.