Огляд монітора ASUS ProArt Display PA24ACRV – монітор для професійної роботи з графікою

Компанія ASUS пропонує широкий ряд моніторів як ігрового, так і професійного спрямування. Так, у рамках модельного ряду ASUS ProArt є широкий вибір топових професійних моніторів, що чудово підходять для кольорокорекції, редагування фото, відеомонтажу, тощо.

Нам вдалося протестувати модель ASUS ProArt Display PA24ACRV, що пропонує досить цікаві характеристики – роздільну здатність QuadHD (2560 x 1440 пікселів) при діагоналі 23.8”. Це досить незвичне відношення роздільної здатності до діагоналі, адже 2560 х 1440 пікселів переважно можна зустріти в моніторах з діагоналлю 27”, а у 23.8” найчастіше зустрічається роздільна здатність 1920 x 1080. Завдяки цьому модель потенційно має пропонувати дуже хорошу чіткість завдяки підвищеній щільності пікселів, але цікава вона не лише цим. Не зволікаючи, переходимо до огляду.

Характеристики ASUS ProArt Display PA24ACRV:

  • Діагональ: 23.8”
  • Роздільна здатність: 2560 х 1440
  • Матриця: IPS
  • Частота оновлення: 75 Гц
  • Контрастність: 1000:1Відношення сторін: 16:9
  • Роз’єми: DisplayPort (2 шт.), USB-A 3.0/3.1 (3 шт.), jack 3.5 мм, HDMI, USB-C (1 шт.)
  • Кріплення: VESA 100 x 100
  • Вага: 3.9 кг (без підставки), 5.6 кг (з підставкою)
  • Типове енергоспоживання: 15 Вт

Дизайн та комплектація

Розпочнімо з дизайну ASUS ProArt Display PA24ACRV. Слід одразу зазначити, що модельний ряд ASUS ProArt має свій впізнаваний дизайн – срібна прямокутна підставка з ніжкою, що має овальний отвір, чорні рамки дисплея та акуратний логотип ASUS знизу по центру. Такий монітор прекрасно вписується у будь-який професійний сетап. Варто зазначити, що підставка дуже акуратна, рамки монітора справді тонкі, і загалом усе вказує на те, що це витончений професійний пристрій, дизайну якого було приділено багато уваги. Також слід згадати про кріплення VESA 100 x 100 на задній панелі, у прямокутному заглибленні по центру.

Також можна одразу поставити монітору плюс за багату документацію, що включає, окрім кабеля живлення та підставки, одразу два три кабелі підключення – HDMI, USB-C та DisplayPort. Також слід згадати про те, що в комплекті з монітором поставляється документація про калібрування кольорів, що дуже яскраво демонструє серйозний підхід ASUS до забезпечення максимальної точності кольоропередачі, що є критично важливим для професіоналів у сфері графічного дизайну та відеомонтажу.







Дисплей

Враховуючи, що ASUS ProArt – це пристрій, що позиціюється, у першу чергу, як монітор, що підходить не лише для офісної роботи, але й для колористів, дизайнерів та фотографів. Варто одразу зазначити, що матриця тут справді топова, і тут варто зупинитися детальніше. Так, тут використовується IPS-матриці з діагоналлю 23.8 дюйма та роздільною здатністю 2560 x 1440 пікселів, що має покриття DCI-P3 на рівні 95 відсотків, а sRGB на рівні 100%. Показник PPI тут на рівні 94, що не можна назвати рекордним показником у загальному, але дуже непоганим для моніторів такої діагоналі.

Слід зазначити, що матриця має верифікацію Calman та калібрацію з рівнем Delta E < 2. Слід згадати про підтримку HDR400. У тестах дисплей показав себе чудово, і у першу чергу слід згадати про те, що більшість просунутих характеристик та матриць у сучасних дисплеях дістаються переважно моделям із діагоналлю від 27 дюймів, у той час як цей варіант поєднує високу роздільну здатність та чудову кольоропередачу у відносно невеликій матриці. Частота оновлення тут на рівні 75 Гц, що не можна назвати чимось незвичайним – різниця із стандартними моніторами – частотою 60 Гц практично не відчувається. Дисплей також має антивідблискове покриття, що забезпечує комфортну роботу навіть у досить яскраво освітлених приміщеннях.

Інтерфейси підключення та керування

Коли мова про інтерфейси підключення, слід згадати про два DisplayPort 1.4, два HDMI 1.4, один USB-C з DisplayPort Alt Mode, а також трьома USB 3.2. Також слід згадати про джек 3.5 міліметра. У цілому, набір інтерфейсів та роз’ємів тут справді щедрий, і його цілком можна назвати хорошим варіантом для творчого професіонала.

Слід зазначити, що модель USB-C можна використовувати для заряджання підключених пристроїв, ідеальний сценарій використання тут – із ноутбуком. Так, вихідна потужність тут складає 96 Вт, що рівноцінно, для прикладу, потужності комплектного зарядного блока сучасних MacBook Pro 14, при цьому багато сучасних ультрабуків споживають ще менше. Важлива фішка – підтримка послідовного підключення, що дозволяє зробити ланцюжок послідовно підключених моніторів – це особливо корисно для професіоналів, які працюють з декількома моніторами одночасно, і хочуть займати лише один роз’єм у пристрої, з якого виводиться зображення.

Кажучи про керування, слід одразу розглянути панель, розташовану в нижньому правому куті дисплея – тут розташований джойстик управління, а також пів десятка кнопок, кожна з яких дає доступ до швидкого меню. Є можливість вибору пресетів, зміни налаштування яскравості, насиченості кольорів, кольорової температури, тощо. Це дозволяє швидко адаптувати монітор під різні завдання – редагування фотографій, роботу з відео чи просто перегляд контенту.

Висновки

ASUS ProArt Display PA24ACRV є хорошим прикладом професійного монітора, який поєднує в собі високу роздільну здатність, точну кольоропередачу та широкі можливості підключення. Завдяки своїй IPS-матриці з покриттям DCI-P3 на рівні 95% та sRGB на рівні 100%, цей монітор забезпечує чудову якість зображення, що є критично важливим для професіоналів у сфері графічного дизайну, фотографії та відеомонтажу.

Дизайн монітора добре вписується у будь-який професійний сетап, а багатий набір інтерфейсів підключення робить його універсальним рішенням для різних завдань. Загалом, ASUS ProArt Display PA24ACRV є хорошим вибором для тих, хто шукає надійний та функціональний, а головне – компактний монітор для професійної роботи. Його висока якість зображення, зручність у використанні та широкий спектр можливостей роблять його ідеальним інструментом для творчих професіоналів, які прагнуть досягти найкращих результатів у своїй роботі.


Не пропустіть