Огляд компактного ноутбука ASUS ExpertBook B9: найлегший ноутбук бізнес-класу

Ноутбук для огляду надано українським офісом ASUS

Для більшості українців ноутбуки ASUS – це перевірені робочі «конячки», які добре виконують свою повсякденну роботу: дозволяють погратися, подивитися фільми, чи «поблукати» в інтернеті. Але у даному випадку мова піде про зовсім інший продукт компанії.

Огляд ASUS ExpertBook B9 (фото itsider.com.ua)

ExpertBook B9 – це бізнес-ноутбук. Тож недивно, що одна з його головних фішок, це вага. Виробник заявляє, що це найлегший ноут у своєму класі. І він дійсно дуже легкий. На вагах цей «легкоатлет» показує 1,01 кг з батареєю на 66 Вт·год.  А при акумуляторі 33 Вт·год він важитиме всього 880 г.

Але, звісно, що вага не може бути головною перевагою пристрою, який розраховано на корпоративний сегмент. Тож давайте розберемося, чи дійсно бізнес-новинка від ASUS заслуговує на увагу тих, хто активно використовує ноутбук в роботі.

Технічні характеристики  ASUS ExpertBook B9:

  • Процесор: Intel® Core™ i7-1165G7 1,2–2,8 ГГц;
  • Операційна система: Windows 10 Pro;
  • Дисплей: IPS-матриця, 14 дюймів, FHD (1920×1080), світлодіодне підсвічування;
  • Оперативна пам’ять: 32 ГБ;
  • Вбудована пам’ять: 2 ТБ;
  • Підключення: WiFi 6, Bluetooth 5, Ethernet 1 Гбіт/с;
  • Камера: 720p HD, із захисним затвором;
  • Порти: 1 порт USB 3.2 Gen 2 Type-A, 2 інтерфейси Thunderbolt 4 з підтримкою виведення зображення/живлення, 1 інтерфейс HDMI 2.0b, 1 комбінований аудіороз’єм 3,5 мм;
  • Вага: 1,01 кг;
  • Ємність батареї: 66 Вт·год;
  • Ціна в Україні: від 40 тис грн (на момент підготовки матеріалу).

Огляд ASUS ExpertBook B9 (фото itsider.com.ua)

Особливості дизайну та міцність

Мінімалізм, компактність та легкість – так в цілому можна охарактеризувати  перше враження від ExpertBook B9. За цими параметрами це одна з найкращих моделей на ринку. Але наступне питання, яке виникло після першого ознайомлення, це надійність: чи не є занадто тендітною  ця «крихітка»?

Проте побоювання були марними. Виявилося, що цей ноутбук пройшов випробування за військовими стандартами США, які мають кодову назву MIL-STD-810G. Це означає, що ноутбук перевірили на стійкість до ударів, падіння, вібрації, вологості та перепадів температури.

До того ж, компанія провела і власні випробування, щоб перевірити, як витримують навантаження шарнір, порти, робочі панелі, а також тест на довговічність клавіатури.

Треба відзначити, що такий підхід до створення ноутбуків виділяє Asus на фоні конкурентів. Адже ані Dell XPS 13, ані Apple MacBook Air не мають сертифікації MIL-STD-810G.

До речі, і з точки зори ваги ExpertBook B9 теж виграє у згаданих конкурентів, які важать 1,2 та 1,29 кілограми відповідно.

Порти та виходи

З правого боку ExpertBook B9 має порт USB 3.2, роз’єм для навушників і гніздо для замка Кенсінгтона. А ліворуч ви знайдете два порти Thunderbolt 4, які підтримують DisplayPort і живлення поряд з HDMI-виходом.

Огляд ASUS ExpertBook B9 (фото itsider.com.ua)

Цікаво, що Asus також має мікро-HDMI, який працює з адаптером, що входить в комплект, для забезпечення гігабітної мережі Ethernet, не займаючи розетки USB.

Єдиним помітним недоліком є відсутність ​​зчитувача карток, що додасть клопотів, наприклад, фотографам, які теж є аудиторією подібних ноутбуків.

Над дисплеєм ви знайдете веб-камеру із затвором конфіденційності та підтримкою Windows Hello. А під клавіатурою – зчитувач відбитків пальців.

Огляд ASUS ExpertBook B9 (фото itsider.com.ua)

І знову жоден суперник не може похизуватися подібними характеристиками. Dell має два порти Thunderbolt 4 поряд із слотом microSD, але у нього слабша веб-камера, немає повнорозмірного USB-підключення та HDMI. MacBook Air має порти Thunderbolt 4, але це все.

Клавіатура і тачпад

Клавіатура B9 має стійку до вологи конструкцію. Кнопки зручні, логічно розміщені та мають приємний хід. Але в цілому не можна сказати, що клавіатура у ноутбука ASUS найкраща в класі. Напевно, комусь все ж таки більше сподобається друкувати на машинах Dell та Apple.

Огляд ASUS ExpertBook B9 (фото itsider.com.ua)

Проте Asus легко впорається з годинами набору тексту.

Тачпад величезний і чуйний, тому претензій до нього немає. Він також має функцію накладення цифрової клавіатури, що є корисним доповненням для людей, які проводять багато часу в Excel.

Огляд ASUS ExpertBook B9 (фото itsider.com.ua)

Тачпад підтримує всі жести Windows 10. Це повноцінна заміна комп’ютерної миші, що є важливим для ноутбука цього класу.

Огляд ASUS ExpertBook B9 (фото itsider.com.ua)

Екран

ExpertBook B9 має 14-дюймову IPS-панель, яка пропонує Full-HD (1920×1080 px) і яскравість 300 ніт. Дисплей без функції «тачскрін», але з покриттям, яке захищає від відблисків, що є цілком розумною специфікацією для бізнес-ноутбука.

Огляд ASUS ExpertBook B9 (фото itsider.com.ua)

Навколо екрану – тонкі рамки. Їх товщина всього чотири міліметри, неймовірно для такого типу ноутбуків. Верхня рамка товща на три міліметри. На ній розмістили веб-камеру, яку в ASUS оснастили інфрачервоними датчиками, необхідними для розпізнавання особи за допомогою Windows Hello.

Огляд ASUS ExpertBook B9 (фото itsider.com.ua)

Для повсякденної роботи, редагування фотографій та споживання новин дисплей Asus є першокласним. Однак Retina від Apple яскравіший і чіткіший.

Продуктивність

ASUS ExpertBook B9 побудовано на процесорі Core i7-1165G7. Це один із найнадійніших чіпів Intel для ноутбуків з чотирма ядрами та потенційною максимальною швидкістю 4,7 ГГц. У максимальній комплектації він поєднаний з 32 ГБ оперативної та 2 ТБ вбудованої пам’яті.

З виконанням простих завдань офісного типу проблем не виникне. Ви можете відкривати скільки завгодно вкладок, редагувати фото і відео матеріали, спілкуватися в чаті, брати участь у відеоконференціях. Ноутбук на «відмінно» впорається з будь-якими завданнями.

Але, звичайно, це не ігровий лептоп, тому не намагайтеся пограти в важкі комп’ютерні ігри. B9 однозначно не для «важких» розваг. Все ж у нього хоча і нова, але вбудована графіка Intel Iris Xe.

Ноутбук також видає невеликий шум вентилятора під час більш складних робочих завдань. Вентилятори тихі і не зіпсують ваш робочий процес, але ця машина не мовчить, на відміну від MacBook.

Акумулятор

Тести показують: ASUS ExpertBook B9 з легкістю витримує цілий робочий день. Навіть, якщо цей день затягнувся до позаднього вечора.

Та навіть на піковій яскравості екрану батареї вистачає більш ніж на 12 годин. А зменшивши яскравість до середнього рівня, можна отримати додаткові пару годин автономності.

Огляд ASUS ExpertBook B9 (фото itsider.com.ua)

Але це стосується лише моделі з акумулятором ємністю 66 ват-годин. У моделі з батареєю на 33 ват-години результати будуть значно скромнішими. Майте це на увазі.

Висновок

Asus ExpertBook B9 – це один з найтонших і легких ноутбуків у світі, який має відмінну якість збірки та корпус, захищений за військовими стандартами. Його автономність дозволяє не думати про зарядку протягом дня. А це означає, що ця модель ідеально підходить для подорожей.

Серед аспектів, які можуть викликати питання – це екран та клавіатура. Вони тут зовсім непогані, та цілком відповідають своєму класові.

Висновок: назвати ExpertBook B9 найкращим бізнес-ноутбуком в світі буде перебільшенням. Але якщо вам потрібна практична, компактна, легка та багатофункціональна машина для щоденних навантажень з чудовою автономністю, то новинка від ASUS – це те, що вам треба.


Не пропустіть