“Одним залпом може знищити площу розміром з футбольне поле, і ніхто не виживе”: Україна отримає РСЗВ HIMARS з США

Американці готові постачати Україні реактивну систему залпового вогню підвищеної мобільності HIMARS, яка легко пересувається по полю бою і може скинути 540 кг боєголовок на ціль, яка знаходиться в 60 км від неї.

“Всього одним залпом вона може накрити площу розміром з футбольне поле, і там ніхто не виживе”, – каже американський експерт.

Одна така РСЗВ може прикривати 14 тисяч квадратних кілометрів.

HIMARS вистрілює шістьма ракетами з касетними боєприпасами. Кожна ракета розділяється на багато боєприпасів. На місці вистрілу не залишається нічого – ні дерев, ні будинків тощо.

Також ці боєприпаси можна замінити тактичними ракетами дальністю до 200 км, що дає можливість наносити удари далеко за лінією фронту. Ракета летить зі швидкістю 1 км/сек.

Крім того, ці РСЗВ є дуже точними. На відео американський солдат каже, що може запустити ракету з точки, яка знаходиться в 75 км від цілі, і попасти точно в неї. Все через те, що система наведення HIMARS автоматична. Кут запуску також вибирається автоматично і постійно контролюється.

Броньована кабіна захищає трьох людей екіпажу. Відразу після запуску система від’їжджає, щоб уникнути контрбатарейного удару (можливість “стріляй-тікай”). Потужний дизельний двигун дозволяє HIMARS від’їхати на 480 км практично по любій місцевості.

РСЗВ HIMARS виготовляється з березня 2003 року і вже пройшла випробування на полі бою в Іраку.Не пропустіть