Одне повідомлення виводить з ладу будь-який iPhone і iPad

Лічені години назад співробітниця лабораторії Project Zero компанії Google Наталі Сільванович повідомила про те, що їй вдалося виявити в операційних системах iOS і macOS баг, який дозволяє вивести з ладу будь-який смартфон, планшет або ж комп’ютер.

Для того, щоб повернути гаджету працездатність, необхідно скидати його до заводських налаштувань, а також повністю очищати всі дані. Простіше кажучи, потрібно встановлювати заново всю операційну систему, а це завжди супроводжується втратою будь-яких призначених для користувача даних, які вона в собі містить.

За словами експерта в області безпеки, відправка всього одного повідомлення дозволяє вивести з ладу будь-який iPhone, iPad і навіть комп’ютер Mac. Відразу після отримання такого електронний пристрій зависає, а після включення відбувається нескінченно довге завантаження, тому що відразу після відображення початкового екрана, гаджет знову зависає.

Це може тривати необмежене число разів, а єдиний спосіб відновити пристрій – перевстановити на ньому операційну систему, попрощавшись з усіма особистими даними. З метою безпеки код такого повідомлення, яке можна відправити через iMessage, не розкривається.

Відразу після своєї знахідки Наталі Сільванович звернулася в Apple з вимогою протягом 90 днів влаштовувати неполадку, і «яблучна» корпорація це зробила всього за кілька тижнів, судячи з усього, розуміючи, до чого це може привести. Як зазначається, виною всьому став баг в роботі оболонки Springboard, який з якихось причин «ламається» при виявленні певної послідовності символів.

Проблема була повністю усунена в нових сборках iOS і macOS, випущених ще в травні нинішнього року. Всі моделі iPhone, iPad і Mac, які працюють на більш старих операційних системах, схильні до цієї проблеми. Залишається вірити, що код для виведення з ладу мобільних пристроїв «яблучної» корпорації ніхто не потрапить в мережу.

Джерело itechua.com

Не пропустіть