Nvidia втрапила у черговий скандал: на компанію подали до суду через порушення авторських прав

Троє авторів подали до суду на компанію Nvidia, яка займається розробкою мікросхем та штучного інтелекту (ШІ). Боротьба точиться навколо ШІ-платформи Nvidia, NeMo, яка, як стверджують автори, без дозволу використовувала їхні книги, захищені авторським правом, для навчання.

Брайан Кін, Абді Наземіан та Стюарт О’Нан стверджують, що їхні твори були включені до набору даних з майже 200 000 книг, які використовувалися для навчання NeMo імітації написання природної мови. Хоча Nvidia видалила цей набір даних у жовтні 2023 року через звинувачення у порушенні авторських прав, автори стверджують, що це видалення є визнанням їхньої провини.

Поданий до федерального суду Сан-Франциско колективний позов вимагає відшкодування невизначених збитків для американських авторів, чиї роботи, захищені авторським правом, потенційно допомагали навчати великі мовні моделі NeMo протягом останніх трьох років.

У позові згадуються такі конкретні назви, як “Прогулянка привида” Кіна (2008), “Як історія кохання” Наземіана (2019) та “Остання ніч у лобстера” О’Нана (2007). Станом на неділю Nvidia відмовилася від коментарів, а адвокати авторів не відповіли на запити про додаткову інформацію.

Цей позов додає Nvidia до зростаючого списку компаній, які стикаються з юридичними проблемами від письменників та медіа-гігантів, таких як New York Times. Питання стосується генеративного штучного інтелекту – технології, здатної створювати новий контент на основі існуючого тексту, зображень і звуків.

Джерело Reuters

Не пропустіть