NVIDIA представила новітні графічні процесори RTX 500 і 1000 Ada, які розширюють можливості ШІ на тонких і легких робочих станціях

Напередодні Всесвітнього мобільного конгресу NVIDIA представила свої новітні графічні процесори для ноутбуків і, який сюрприз, вони розроблені здебільшого для допомоги в обробці ШІ. Відеокарти RTX 500 і 1000 покоління Ada в першу чергу призначені для тонких і легких ноутбуків. Хоча вони не пропонують таку ж високу продуктивність ШІ, як сучасні мобільні графічні процесори вищого класу, вони можуть стати зручним варіантом для обробки ШІ на ходу для дослідників, творців контенту та відеоредакторів. Варто зазначити, що це графічні процесори для робочих станцій, а не для ігор.

NVIDIA заявляє, що графічні процесори, засновані на архітектурі Ada Lovelace, забезпечують вдвічі більшу продуктивність трасування променів, ніж графічні процесори попереднього покоління (вони використовують ядра трасування променів третього покоління). Тензорні ядра четвертого покоління, за словами NVIDIA, забезпечують вдвічі більшу пропускну здатність, ніж попередні GPU. Компанія стверджує, що це допомагає “прискорити глибоке навчання, виведення висновків і творчі навантаження на основі ШІ”.

RTX 500 має 4 ГБ виділеної пам’яті, а RTX 1000 – 6 ГБ. NVIDIA заявляє, що вони забезпечують до 154 і 193 TOPS продуктивності ШІ відповідно. У порівнянні з конфігурацією зі штучним інтелектом тільки на центральному процесорі, RTX 500 забезпечує до трьох разів швидше редагування фотографій на основі ШІ, до 10 разів більшу графічну продуктивність для 3D-рендерингу і до 14 разів більшу продуктивність генеративного ШІ для різних моделей.

Графічні процесори також підтримують DLSS 3, технологію масштабування компанії. Крім того, кодер восьмого покоління включає підтримку AV1. NVIDIA заявляє, що цей відеокодек “на 40% ефективніший за H.264, що відкриває нові можливості для мовлення, потокового передавання та відеодзвінків”.

Якщо ви зацікавлені в тому, щоб підібрати ноутбук з графічним процесором RTX 500 або 1000, вам не доведеться довго чекати. Вони дебютують цієї весни в ноутбуках від таких компаній, як Dell, HP, Lenovo та MSI.

Джерело Engadget

Не пропустіть