NVIDIA представила Blackwell – найпотужніші в світі чіпи для штучного інтелекту

Компанія NVIDIA, яка змінила обличчя індустрії завдяки своїм графічним процесорам (GPU), на цей раз вражає новими чіпами Blackwell, які забезпечують неймовірну продуктивність для штучного інтелекту. Нові чіпи від семи до тридцяти разів швидше за H100, що робить їх найпотужнішими у світі.

“Чіпи Blackwell – це двигун нової промислової революції”, – заявив голова NVIDIA Дженсен Хуанг під час щорічного заходу компанії GTC у Сан-Хосе. “Генеративний штучний інтелект – ключова технологія нашого часу. Спільно з найдинамічнішими компаніями у світі ми реалізуємо обіцянку штучного інтелекту для кожної галузі”, – додав він.

Чіпи Blackwell названі на честь Девіда Гарольда Блеквелла, математика, який спеціалізувався на теорії ігор і статистиці. NVIDIA стверджує, що Blackwell є найпотужнішим чіпом у світі, пропонуючи значне оновлення продуктивності для компаній зі штучним інтелектом. Нові чіпи можуть надати швидкість до 20 петафлопс, порівняно з 4 петафлопсами, які забезпечував H100.

Очікується, що чіпи Blackwell будуть вимагати великих вкладень, оскільки ціна на H100 наразі коливається від $25,000 до $40,000 за чіп, і вся система, яка працює на цих чіпах, може коштувати до $200,000. Однак, не дивлячись на високу вартість, чіпи NVIDIA мають великий попит. Минулого року очікувати на доставку можна було до 11 місяців. А доступ до чіпів NVIDIA все більше стає статусним символом для технологічних компаній, які намагаються залучити таланти у галузі штучного інтелекту.

Джерело Engadget

Не пропустіть