Нові чутки про PlayStation 5 Pro проливають світло на особливості CPU/GPU, трасування променів, ШІ-прискорення та інші покращення

Консоль PlayStation 5 вийшла в кінці 2020 року, хоча через проблеми з постачанням доступною вона стала пізніше. За чутками, через чотири роки з’явиться модель Pro зі значно поліпшеною графічною підсистемою, прискоренням штучного інтелекту та іншими покращеннями.

Найбільшим оновленням на PS5 Pro стане графічний процесор. Чутки стверджують про до 45% більшу продуктивність при растеризації та 33,5 TFLOPS обчислювальної потужності. Майбутні версії SDK підтримуватимуть роздільні здатності до 8K та вищі кадрові частоти, з можливістю 4K при 120 FPS та 8K при 60 FPS.

Підвищена продуктивність трасування променів передбачає збільшення у 2-3 рази, а у деяких випадках навіть в 4 рази. Це можливо завдяки масштабному зростанню від 18 робочих груп BVH4 до 30 BVH8. Так звані “Bounding Volume Hierarchies” допомагають прискорювати обчислення перетину променів (тобто чи потрапляє цей промінь світла на цей предмет, чи ні?).

На PS5 Pro також з’явиться технологія PlayStation Spectral Super Resolution для масштабування та зменшення артефактів (PSSR). Це буде особливо корисно для трасування променів, яке вимагає значного обчислювального ресурсу зі зростанням роздільної здатності.

PlayStation 5 Pro також отримає спеціалізовану архітектуру машинного навчання. Прискорювач штучного інтелекту запропонує до 300 TOPS з обчислення 8-бітних даних та 67 TFLOPS з обчислення 16-бітних даних з плаваючою комою. Це може бути найцікавішою частиною, оскільки сучасні генеративні моделі можуть створювати реалістичні текстури та мову, писати текст на основі вказівок і т. д. – що зможуть розробники з цим зробити?

Консоль також отримає невелике підвищення продуктивності ЦП, яке матиме “Високий режим частоти ЦП” зі значенням до 3,85 ГГц (порівняно з 3,5 ГГц раніше), що становить зростання на 10%. Звучить так, ніби PS5 Pro дуже близька до теплових меж, тому цей режим знизить частоту GPU на 1,5% (що призведе до втрати продуктивності на 1%).

Модель Pro матиме швидшу оперативну пам’ять, яка працюватиме зі швидкістю 18 гігатрансферів на секунду, що становить зростання на 28%, з 448 ГБ/с до 576 ГБ/с. Це необхідно для живлення потужного GPU.

Звукова підсистема також отримає покращення з на 35% більшою продуктивністю, яку можна використовувати для високоякісних звукових ефектів.

Очікується, що PlayStation 5 Pro матиме вбудовану пам’ять на 1 ТБ та знімний привід Blu-ray, схожий на ті, що встановлені в тонкі моделі. Sony може випустити модель Pro восени 2024 року, але офіційного підтвердження консоль поки не отримала.

Джерело Insider Gaming

Не пропустіть