Нова технологія дозволяє створювати роботів-хамелеонів

Американські вчені створили плівку, яка наноситься у вигляді спрею і здатна змінювати колір. Однією з областей її застосування можуть стати роботи з можливістю адаптації до оточення.

На відміну від інших матеріалів, які намагаються імітувати природні зміни кольору, нова розробка може реагувати на будь-які рухи, такі як вигин або скручування. Покриті новим наноматеріалом роботи можуть проникати в місця, небезпечні або недоступні для людини. А біологи зможуть отримувати  інформацію про це місце виходячи з кольору, який приймуть роботи в процесі. Замаскований робот, зокрема, може проникнути у важкодоступні підводні щілини.

Хоча деякі інші змінюючі колір матеріали також можуть реагувати на рух, новинку можна роздрукувати і запрограмувати для відображення різних складних малюнків, які важко відтворити.

Структура плівки складається з наночастинок золота у формі крихітних стрижнів, які представлені у вигляді різних кольорів в залежності від їх розміру, форми і орієнтації. Золоті наностержні, спрямовані в одному напрямку, можуть здатися, наприклад, червоними. А якщо повернути їх на 45 градусів — зеленими.

Подібного ефекту вченим вдалося домогтися завдяки об’єднанню кожного стержня з маленьким магнітом. За словами вчених, плівку можна наносити практично на будь-яку поверхню.

Джерело newatlas
Не пропустіть