Нейромережу навчили розпізнавати кохання з першого погляду та сумісність людей

Інженери з Університету Цинциннаті навчили нейромережу визначати «фізіологічну синхронність» між двома людьми. Або те, що ще називається коханням з першого погляду. Для цього ШІ вимірює дихання, пульс та потовиділення, які у звичайних умовах неможливо підробити. Результати їхньої роботи були опубліковані в журналі IEEE Transactions on Affective Computing.

У 75% випадків комп’ютер зміг визначити один із чотирьох типів розмови: односторонню, двосторонню, позитивну чи негативну. Такої точності було досягнуто завдяки алгоритмам, з допомогою яких ШІ аналізує всі фізіологічні реакції у сукупності, а чи не окремо.

«Фізіологічна синхронність проявляється навіть тоді, коли люди розмовляють через Zoom», – Весна Новак, доцент кафедри електротехніки у Коледжі інженерних та прикладних наук Каліфорнійського університету.

Провідний автор дослідження та докторант Каліфорнійського університету Іман Чаттерджі зазначає, що ця технологія може допомогти з налагодженням контактів між студентами та викладачами, пацієнтами та лікарями чи навіть у романтичних стосунках. Наприклад, оцінити побачення і навіть спрогнозувати можливий розвиток відносин у парі.

«Комп’ютер може сказати, чи ви зануди [на побаченні]. Адже модифікована версія нашої системи здатна виміряти рівень залученості людини до розмови, ступінь зацікавленості співрозмовника і навіть сумісність між двома людьми», — сказав Чаттерджі.

Джерело IEEE Transactions on Affective Computing

Не пропустіть