Науковці розробили іноваційний пристрій для розпізнавання жестів

Уявіть, що ви друкуєте на комп’ютері без клавіатури, граєте в відеогру без контролера або ведете машину не торкаючись керма. Це одна з цілей нового пристрою, розробленого інженерами Каліфорнійського університету в Берклі, який може розпізнавати жести рук на основі електричних сигналів, виявлених в передпліччі.

Система, що поєднує біосенсори зі штучним інтелектом, може бути використана для управління протезуванням або для взаємодії практично з будь-якими типами електронних пристроїв. «Протезування – одне з важливих застосувань цієї технології, але, крім цього, воно також пропонує дуже інтуїтивно зрозумілий спосіб зв’язку з комп’ютерами», – говорить один з розробників пристрою Алі Мейн.

«Читання жестів рук – один зі способів поліпшити взаємодію людини з комп’ютером. І хоча є інші способи зробити це, наприклад, за допомогою камер і комп’ютерного зору, це хороше рішення, яке також забезпечує конфіденційність людини», – каже вчений.

Всі обчислення відбуваються локально на чіпі: ніякі особисті дані не передаються на найближчий комп’ютер або пристрій. Це не тільки прискорює час обчислень, але також забезпечує конфіденційність особистих біологічних даних.

Хоча пристрій ще не готовий для того, щоб стати комерційним продуктом, але вже доказав свою ефективність та найближчим часом вийде на ринок.

Джерело techxplore.com

Не пропустіть