NASA запустить дві додаткові місії для збору зразків з Марса

В даний час Американське космічне агентство у співпраці з європейським ESA розробляє концепції

Космічне агентство NASA розповіло в офіційному блозі, як доставить зразки марсіанських порід на Землю для їх вивчення в рамках майбутньої місії «Марс-2020» (Mars 2020 Rover Mission). Вчені пов’язали одну з найважливіших і очікуваних місій NASA з іншою історичною космічною програмою – «Аполлон» (Apollo), яка привела до найбільших наукових успіхів у вигляді висадки людини на Місяць і зборів зразків місячного ґрунту. Навіть через 50 років дані зразки продовжують вивчати дослідники, і вони все ще ведуть до нових відкриттів.

Марсохід «Марс-2020» планується доставити в кратер Джезеро (Jezero), на північ від екватора Марса. Після приземлення апарат за допомогою спеціального обладнання збере зразки і виконає базовий аналіз на місці, потім будуть потрібні дві наступні місії, щоб повернути зібрані зразки на Землю.

Першим етапом стане посадка ракети Mars Ascent Vehicle з космічним кораблем і ще одним марсоходом на борту. Другий марсохід забере зразки у першого, після чого повернеться на корабель і відправиться на орбіту Червоної планети. Другий етап полягає в доставці зразків на кораблі з орбіти на Землю.

«NASA і Європейське космічне агентство розробляють концепції місій з доставки зразків. Так само, як перші зразки, повернуті на Землю з Моря Спокою Місяця, увійшли в історію, перші зразки, повернуті на Землю з іншої планети, увійдуть в історію і знову вразять нас. Ці зразки будуть отримані з кратера Джезеро на Марсі », – прокоментував помічник адміністратора Управління наукових місій NASA Томас Цурбухен (Thomas Zurbuchen).

Як повідомив представник NASA, в даний час додаткові місії з доставки зразків знаходяться на стадії розробки концепції. Для досягнення мети команда проекту співпрацює з Європейським космічним агентством (ESA).

Нагадаємо, запуск основної місії «Марс-2020» відбудеться в липні-серпні 2020 року.Очікується, що марсохід приземлиться в заданій точці 18 лютого 2021 року. Загальна вартість місії «Марс-2020» оцінюється в 2,1 млрд доларів.


Не пропустіть