NASA запускає вертоліт для дослідження Титану

Запуск місії «Стрекоза» відбудеться в 2026 році. Космічне агентство планує дослідити Титан протягом 2,7 років

Новини космічне агентство NASA оголосило про підготовку нової планетарної наукової місії в рамках програми «Нові рубежі» (New Frontiers), яка спрямована на дослідження найменш вивчених районів Сонячної системи. Проект під назвою «Стрекоза» (Dragonfly) знаходився на розгляді з грудня 2017 року і нарешті отримав державне фінансування.

Головна мета місії – пошук позаземного життя на планеті Титан, найбільшому супутнику Сатурна і другому за величиною супутнику у Сонячній системі.

«Стрекоза» – це триметровий безпілотний вертоліт з вісьмома несучими гвинтами, оснащений приладами, здатними ідентифікувати великі органічні молекули. Приблизно раз в 16 днів він буде злітати на висоту 12-14 км, щоб розвідувати навколишнє оточення, спостерігати за погодою, вивчати атмосферні і поверхневі властивості Титана і досліджувати місцеві природні середовища, будь то органічні дюни або ударні кратери.

Посадковий апарат також зможе здійснювати більш короткі стрибки, всього на кілька метрів, якщо вчені помітять щось цікаве біля поточного місця посадки. «Титан не схожий ні на одне інше місце в Сонячній системі, а Стрекоза не схожа ні на одну іншу місію. Дивно думати про космічний вертоліт, що пролітає кілометр за кілометром через органічні піщані дюни найбільшого місяця Сатурну, досліджуючи процеси, які формують цю незвичайну середу. Бабка відвідає світ, повний різноманітних органічних сполук, які є будівельними блоками життя і можуть розповісти нам про походження самого життя », – із заяви заступника директора NASA Томаса Зурбухена (Thomas Zurbuchen).

Титан знаходиться на відстані близько 1,4 млрд км від Сонця і є аналогом ранньої Землі, а також єдиною в Сонячній системі місяцем з щільною атмосферою (в 4 рази щільніше, ніж на Землі). Планета більша за Меркурій і настільки ж географічно різноманітна, як Земля. На Титані густа, багата метаном атмосфера, є хмари, крижані гори і рідкі вуглеводневі озера. NASA очікує, що супутник Сатурна дасть підказки про те, як могло виникнути життя на нашій планеті, і, можливо, відповість на багато інших цікавих питань.


Не пропустіть